Na brněnské výstaviště se příští týden od čtvrtka 2. března do neděle 5. března vrací po třech letech veletrh ProDítě. Kvůli covidu se v letech 2022 a 2021 nekonal. Výrobci a dovozci představí novinky, které se snaží ulehčit rodičům péči o nejmenší děti či podporovat zdravý vývoj novorozenců a batolat. Součástí bude od pátku do neděle celodenní doprovodný program s různými přednáškami, informovala mluvčí pořádajících Veletrhů Brno Markéta Kamenická. Loni se měl veletrh původně konat, ale kvůli problémům v dodavatelských řetězcích a absenci novinek byl nakonec zrušen.

Kočárek od Mercedesu

Jelikož jde o veletrh jak pro odbornou, tak pro širokou veřejnost, mohou si návštěvníci zboží na místě i koupit. Velkou část výstavní plochy tradičně zaujímají kočárky a autosedačky. K vidění budou i novinky, které teprve zamíří do obchodů. Zajímavostí bude například kočárek, který výrobce připravoval s designérským studiem z automobilky Mercedes. „Jedná se o velmi sportovní design,“ uvedla Kamenická. Zájemci uvidí také speciální kočárky určené pro běhání rodičů, nebo nové modely cyklosedaček.

Speciální hrneček pro batolata

Vedle kočárků a autosedaček veletrh nabízí množství drobnějších běžných i méně běžných potřeb, které různým způsobem usnadňují či zjednodušují každodenní péči a k jejichž propagaci často slouží sociální sítě, kde se některé z věcí stávají hitem. Například hrneček vytvořený tak, aby si jej batole obsluhovalo samo, a přitom obsah nevytekl, nebo speciální svačinové boxy. Rodiče na výstavišti najdou také přebalovací batoh a tašku.

Bohatý doprovodný program

V doprovodném programu se rodiče dozví, jak správně vybírat obuv, bude se mluvit o mýtech spojených s kojením, o těhotenství a porodu, jedna přednáška se bude věnovat důležitosti kousání v raném věku. Přínosná může být pro mnohé zájemce přednáška o první pomoci u dětí. Po celou dobu veletrhu bude otevřená i poradna pro maminky a také koutek s bezplatným hlídáním dětí do tří let.

Kdy a za kolik na veletrh

Veletrh se koná v pavilonu F každý den od 9 hodin, vstupenka stojí 150 korun na místě, v předprodeji na internetu o 30 korun méně.