Odpůrci hry, v níž postava Ježíše znásilňuje muslimskou ženu, předají primátorovi Petru Vokřálovi (ANO) petici s 6000 podpisy. Nesouhlasí s uvedením díla na festivalu Divadelní svět, podle nich uráží náboženství a šíří nenávist.

Festival bude od 24. do 28. května. Hra přináší pohled na Evropu překvapenou migrační krizí. Její odpůrci poukazují na to, že inscenace porušuje smír ve společnosti. Někteří se obávají teroristického útoku. Poukázali na tragédii z ledna 2015, kdy útočníci ve Francii vystříleli redakci satirického časopisu Charlie Hebdo, který vydával například karikatury Mohameda. Proti hře se postavili i lidovci a komunisté. Navrhovali její stažení z programu festivalu nebo omezení jeho finanční podpory. Ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser ale program nezměnil.

Protest se uskuteční i proti tomu, že město poskytlo bydlení na Červeném kopci lidem ze zavřené ubytovny v Šámalově ulici. Majitel budovy pronajímal ubytovnu firmě, která byty pronajímala lidem. Firma však majiteli i dodavatelům energií dlužila peníze. Vysvětlila to tím, že jí neplatili lidé, což ale někteří popírají. Majitel proto nechtěl budovu k účelům ubytovny dál poskytovat. Proto město navrhlo, aby část ze stovky lidí šla na Červený kopec a část do objektu v Železniční ulici, který pro ně nachystá v příštích dnech. Do budovy na Červeném kopci už se ale zhruba polovina přestěhovala. Lidé z okolí Červeného kopce se bouří, bojí se o bezpečnost a obávají se také toho, že řešení není pouze dočasné, jak město prezentuje. Podle města budou s nájemci pracovat sociální pracovníci a hledat jim jiné byty, místa v azylových domech nebo v jiných ubytovnách.