Festival sportu, tance a zábavy Life! navštívilo o víkendu na brněnském výstavišti 25 tisíc lidí. To je o tři tisíce návštěvníků víc než loni, potvrdila zpravodajskému portálu BRŇAN Dita Brančíková z tiskového oddělení Veletrhů Brno. Na festivalu se letos poprvé představila lyžařská sjezdovka a dráha pod střechou a bojový sport MMA. Pět hal bylo na výstavišti plných sportovního vyžití, tance, her a zábavy. Mezi návštěvníky zavítali i známí sportovci, trenéři, herci a politici.

Pět hal plných sportů, tance a zábavy

Speciální součástí festivalu je taneční DANCE Life!, kterému patřila hala E. V pavilonu G1 měl prostor zápasnický OKTAGON, fitness zóna a parkour. Hala F poprvé hostila indoorovou lyžařskou SKI365 arénu, pump track a řadu dalších sportovišť. Pestrou škálu sportovního oblečení a doplňků od rukavice po helmy přivezli prodejci sportovního a outdoorového vybavení. V hale V zvané Family Hall bylo sportovních stanovišť ještě více, na 30 druhů tradičních i netradičních sportů tam připravila městská firma STAREZ – SPORT. Hala P letos poprvé převzala úlohu Game Hall a davy fanoušků e-sportu se do ní sotva vešly. Napříč všemi halami se konaly show na pódiu, komentované programy, soutěže, ukázky i přednášky.

Sportovci se v pavilonu E věnovali dětem

Program už po deváté zahájil SPORT Life! pro mládež, projekt motivující děti ke zdravému a aktivnímu životnímu stylu. Známí sportovci pro ně připravili ukázky, besedy i autogramiádu. Edukativně zábavný program začal v hale E, a pak následovala trasa se známými sportovci. Mladým sportovcům se věnovali zápasník MMA Patrik Kincl, bývalý brněnský fotbalista Petr Švancara, biatlonista Ondřej Moravec nebo zápasnice ve volném stylu Adéla Hanzlíčková. Děti se rozdělily do skupin a vyzkoušely si jednotlivá stanoviště. I sportovci šli příkladem a společně vyrazili do jednotlivých hal. Zápasili proti sobě v kleci Oktagonu, nazuli lyže a skialpy ve SKI365 aréně, zahráli si fotbal, baseball i basket.

Festival podpořily i známé tváře ze šoubyznysu

Festival každoročně podporují i známé tváře ze showbyznysu. Na super tým se opět těšila moderátorka Lucie Borhyová, která si užila i natáčení videoklipu. Na Life! dorazila tentokrát ve sportovním, vyzkoušela lyže i zápasnickou klec a měla skvělou náladu. Úsměv na tváři měl také nový host festivalu, herec Marek Němec. „Jsem tu poprvé a poprvé jsem i v Brně na veletrhu. Je to pro mě velký zážitek. Je to opravdu úžasný pro děti i pro dospěláky, takže klobouk dolů,“ uvedl poté, co vyzkoušel trenažér na běžky, sjezd a společný tanec na pódiu. Mezi celebritami v akci nechyběla tanečnice a youtuberka Annie Camel, herečka a moderátorka Eva Decastelo nebo missky Hana Vágnerová a Tereza Fajksová, známé i z videoklipů festivalu.

SKI365 aréna – sníh nemusí být bílý aneb modrá je dobrá

Premiéru letos měla SKI365 aréna, tedy indoorová sjezdovka, skialpový a biatlonový okruh. Na modrém speciálním povrchu si v pavilonu F návštěvníci buď sami nebo pod dohledem instruktorů vyzkoušeli svoje schopnosti na lyžích, běžkách, skialpech nebo snowboardu. Kdo chtěl, pěkně se zapotil na trenažéru pro běžkaře. A fanoušci střelby zalehli na laserovou biatlonovou střelnici. „Prezentujeme českou technologii a prohlubujeme přeshraniční spolupráci,“ uvedl Václav Torčík ze SKI365. Povrch SKI365 má kluzné vlastnosti sněhu a díky nanotechnologiím vyniká nad produkty s delší tradicí.