Na hladinu brněnské přehrady se vrátila opravená loď, vyplula pod názvem Morava

  • Foto

    DPMB

Loď z roku 1955, kterou postavili svépomocí zaměstnanci Dopravního podniku města Brna, opět slouží veřejnosti. Vyplula po náročné rekonstrukci a pod novým jménem Morava. Jak už je dobrým zvykem, spuštění na vodu předcházel slavnostní křest.

„Jsem velmi ráda, že Dopravní podnik města Brna k náročné rekonstrukci přistoupil a loď se tak po devíti letech mohla vrátit zpátky na hladinu Brněnské přehrady, kde se přidala k šestici stávajících lodí. Brňané v uplynulých měsících pro loď ve veřejné anketě vybrali jméno Morava. Já jí přeji, ať je okrasou nejen naší přehrady, ale celé Moravy a přiláká sem spoustu nových cestujících,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

„Z výsledku rekonstrukce jsme nadšeni, loď se podařilo obnovit, ale zároveň zachovat původní vzhled a prvky, které jsou pro tuto loď charakteristické, jako jsou například motor a okna z tramvaje a další komponenty. Loď tak zůstane odkazem na práci zaměstnanců dopravního podniku, kteří ji před 65 lety sami v nemyslitelných podmínkách sestrojili zde na Brněnské přehradě,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Morava, sedmá loď z flotily Dopravního podniku města Brna, bude vypravována jak na pravidelné lince, tak na komerčních plavbách, které jsou čím dál oblíbenější. Pětatřicetitunová kráska převeze až 150 lidí.

Zdroj: 
DPMB