Na jižní Moravě dál klesá počet pacientů s covidem, počet na JIP je stejný

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

V nemocnicích v Jihomoravském kraji dál klesá počet pacientů s nemocí covid-19, za den se jejich počet snížil o 30. Je jich 797, řekla dnes mluvčí kraje Alena Knotková. V úterý jich bylo 827. Část pacientů nemocnice propouštějí, některé po vyléčení přesunují a někteří zemřeli. Kolem 160 se ale stále pohybuje počet lidí s koronavirem na jednotkách intenzivní péče. O nejvíce nakažených se stará Fakultní nemocnice Brno, podle mluvčí Veroniky Plaché je to 154 hospitalizovaných.

Nemocnice na jižní Moravě zaznamenaly pokles už v úterý oproti minulému týdnu zhruba o 150. Za další den je pokles o 30. Kvůli tomu se jižní Morava dostala v počtu hospitalizovaných za Moravskoslezský kraj, který má 828 nakažených. Jihomoravský kraj má ale dlouhodobě nejvyšší počet pacientů s koronavirem na JIP, nyní jich tam je 158. "Umělou plicní ventilaci potřebuje nejvíce pacientů v Jihomoravském kraji, a to 85," uvedla Knotková.

Fakultní nemocnice Brno má podle Plaché 110 pacientů na standardních odděleních a 44 pacientů na jednotkách intenzivní péče. Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně je 96 pacientů, z toho je 14 na anesteziologicko resuscitační klinice a 18 na jednotce intenzivní péče, uvedla mluvčí Dana Lipovská. Ve Znojmě je podle mluvčí Petry Veselé na ARO 13 pacientů s nákazou, z nichž nikdo není očkovaný, na standardním oddělení je 46 lidí, z nichž 21 má očkování. V Břeclavi je 52 pacientů a 13 v intenzivní péči, z nichž je deset neočkovaných, uvedla mluvčí nemocnice Eliška Windová.

Zdroj: 
čtk