fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Na jižní Moravě se letos opraví silnice za 1,8 miliardy korun

site-2906337960720

Foto:

ilu, redakce

Za 200 milionů ze svého rozpočtu a 300 milionů od státu opraví 52 kilometrů silnic a 48 mostů. Další miliarda půjde z Evropské unie a tyto akce kraj bude spolufinancovat dalšími 265 miliony korun. V tiskové zprávě to uvedl hejtmanův náměstek Roman Hanák (ČSSD).

Kraj původně plánoval dát z rozpočtu na samostatné akce 164 milionů korun, radní ale částku zvýšili o 29 milionů. "Když k tomu připočteme letošní příspěvek vlády na opravy silnic ve výši skoro 304 milionů korun, poputuje letos na opravy silnic z rozpočtu Jihomoravského kraje a Státního fondu dopravní infrastruktury téměř půl miliardy korun," uvedl Hanák.

Podle něj se za to zrekonstruuje 52 kilometrů silnic a 48 mostů. Patří mezi ně rekonstrukce mostu v Hodoníně, v Bučovicích, v Brně, Veverské Bítýšce a Ostrovačicích, ale i zlepšení stavu silnic na průtahu obcí Kravsko, z Holubic do Rousínova nebo z Mutěnic do Dubňan. Letos se dokončují i práce započaté loni, a to například průtah obcí Habrovany, silnice z Lednice do Nejdku nebo opěrná zeď v Jevišovicích.

Podle Hanáka zamíří do rekonstrukcí silnic i zhruba miliarda z Integrovaného regionálního operačního programu. "Tyto akce spolufinancujeme částkou 265 milionů korun," dodal náměstek. Mezi investice patří například průtah obcemi Moutnice, Jamolice, Hrádek, Krhovice nebo komunikace z Deblína do Tišnova, z Terezína do Velkých Pavlovic, z Hajan do Želešic nebo další most v Brně. V Jihomoravském kraji je téměř 4000 kilometrů silnic I. a II. třídy.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT