fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Na kole bezpečně z Žebětína do Kohoutovic a Bystrce? Za pár měsíců realita

Projektová dokumentace návrhu cyklostezky je dokončena a Brno na ni schválilo 16 milionů korun. Pokud vše půjde podle plánu, bude cyklostezka vybudována do konce letošního roku.
leisure-1379445-1920

Foto:

redakce (MOŠ) archiv

Projet se na kole z brněnského Žebětína až k oboře Holedná v Bystrci je nyní spíše na vlastní nebezpečí. To se má ale v dohledné době změnit. Bezpečnější spojení pro chodce i milovníky kol nabídne nová cyklostezka.

„Stavět se bude úsek o celkové délce 1583 metrů. Stezka bude navazovat na příjezdovou komunikaci k penzionu Eliot a končit za tunýlkem pod starou německou dálnicí, kde se bude nacházet brána se speciálním roštem, aby se zabránilo úniku zvěře z obory Holedná. Odtud se budou moci cyklisté a pěší vydat buď do Údolí oddechu v Bystrci, nebo přes oboru nahoru do Kohoutovic,“ řekl starosta brněnského Žebětína Vít Beran.

Cyklostezka by měla především umožnit bezpečné cestování pro pěší a cyklisty, kteří v těchto částech jinak musejí překonávat starou dálnici.

„Zvlášť pro rodiny s dětmi je nebezpečné se v této oblasti pohybovat. Asfaltový povrch a dostatečná šířka cyklostezky sníží bezpečnostní rizika a zpříjemní lidem procházku i cyklovýlety na Brněnskou přehradu, do údolí Bílého potoka, do obory Holedná nebo až do samotného centra města,“ upozornil na výhody projektu radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Projekt „Propojení Žebětína i horní části Bystrce s Kohoutovicemi pro pěší i cyklisty“ zvítězil v roce 2017 v 1. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Z osmdesáti tří projektů získal nejvíce kladných hlasů a společně s dalšími patnácti byl vybrán pro realizaci. 

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT