Na komentované krmení do brněnské zoo přišlo 2000 lidí

Kolem 2000 lidí přišlo dnes do brněnské zoo na štědrodenní komentované krmení zvířat. Prozradil to mluvčí zoo Michal Vaňáč.

  • Foto

    ZOO Brno

Návštěvníci mohli vidět krmení tygrů, lachtanů nebo lemurů a dalších zvířat. Dnešek mohly strávit v zoo i postižené děti.

Komentovanému krmení přálo počasí, bylo nad nulou a nepršelo. "Lidé mohli vidět krmení tygrů, lachtana, lemurů kata, malých opiček kosmana běločelého nebo také u nestora, což je papoušek," uvedl Vaňáč.

Zvířata dostala tradiční stravu, ovšem zabalenou v dárkovém balení. "Bylo to pro zpestření a zábavu. Nedali jsme jim to jen tak zadarmo, ale museli se k tomu dostat," poznamenal Vaňáč.

Děti podle něj také mohly jezdit na ponících v dětské zoo. "Když některé z dětí přineslo vlastnoručně vyrobenou ozdobu, mělo vstup zdarma," uvedl mluvčí.

Díky spolupráci zoo s organizací Velvet smile přišly i postižené děti. "Přišli i jejich členové rodiny. Celkem jsme tu měli 35 lidí. Měli místnost se stromečkem, kde jim charitativní organizace nachystala dárky nebo salát," řekl Vaňáč.

Brněnská zoo je otevřená každý den. Otevírací doba je od 09:00 do 16:00. Poslední den v roce bude přístupná jen do 14:00. Zahradu ročně navštíví kolem 300.000 lidí, letos už návštěvnost tuto hranici překonala a očekává se kolem 315.000 návštěvníků.