fbpx
25. 03. 2023 Dnes má svátek Marián

Na šéfa Veletrhů Brno se hlásí 66 lidí, v užším výběru jsou Vokřál a Moravec

bvvcz

Foto:

redakce (archiv)

Do výběrového řízení na pozici generálního ředitele Veletrhů Brno se přihlásilo 66 uchazečů. Sdělila  to dnes brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS), výstavní společnost je v majetku města. Výběrová komise má do několika dnů, maximálně týdnů nového ředitele vybrat. Primátorka výběrové řízení více komentovat nechtěla. Podle důvěryhodných zdrojů ČTK zůstali ve výběru už pouze dva uchazeči. Jedním je dosavadní obchodní ředitel společnosti a její dlouholetý pracovník Tomáš Moravec, druhým bývalý brněnský primátor Petr Vokřál (dříve ANO).

Město vybírá nového ředitele proto, že Jiřímu Kulišovi vyprší ještě tento rok smlouva. Ve firmě je od roku 2006, od roku 2009 se dostal na současnou pozici a provedl společnost kritickým obdobím finanční krize. Ze společnosti, která se potýkala několik let se ztrátovým hospodařením, se stala do nástupu koronavirové pandemie zisková firma. Covid však zasadil veletržnímu průmyslu tvrdou ránu a bez státní pomoci by se neobešla. I tak musela propustit desítky zaměstnanců, pro které od loňského března až do letošního září nebyla téměř žádná práce.

Kulišovi bude příští rok 70 let. Moravec, který nastoupil do Veletrhů Brno podle svého profilu na portále Linkedin v roce 1999 po vystudování vysoké školy, je zhruba o 20 let mladší než Kuliš. Vokřálovi je 57 let, pracoval v manažerských pozicích pro odpadovou společnost .A.S.A (dnes FCC) a mezi lety 2014 a 2018 byl jako člen hnutí ANO brněnským primátorem.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT