V Jihomoravském kraji dnes na silnicích hrozí námraza. Místy padá déšť se sněhem, teploty se pohybují kolem nuly, je snížená viditelnost. Před tvorbou námrazy varují silničáři konkrétně na Břeclavsku a Hodonínsku, ale také třeba na mostech na dálnici D1. Informace průběžně zveřejňuje Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje na svém webu.

Potíže měly i šaliny v Brně

Ranní provoz je silný zejména v okolí Brna. Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje upozornil na možné zdržení některých linek, které využívají dálnici D1, a nepravidelnosti v dopravě kolem Kuřimi a Lipůvky na Blanensku. Potíže měly brzy ráno i brněnské tramvaje, které kvůli poškozenému trolejovému vedení ve vozovně Pisárky vyjely do města se zpožděním.

Brněnské komunikace vyslaly do ulic všechny sypače

„Během tohoto výjezdu bylo ošetřeno celkem 826 kilometrů komunikací a spotřebováno 53 tun posypové soli a 10.500 litrů solanky. Veškeré komunikace na území města Brna, které jsou v naší správě, jsou nyní po chemickém ošetření mokré a holé a plně sjízdné bez omezení,“ uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Jan Klištinec.