Brňané v Praze v úterý svedli další bitvu se sparťanskými rivaly. Kapitán modrobílých Martin Zaťovič si přitom v posledních deseti vzájemných zápasech připsal 11 kanadských bodů.

„Měli jsme to dobře rozehrané, ale závěr jsme bohužel nezvládli,“ uvedl Zaťovič k duelu se Spartou, který Kometa ztratila až v nastavení. Její kapitán na první gól nahrál a druhý sám vstřelil, Sparta však v posledních šesti minutách dvoubrankovou ztrátu smazala a v prodloužení získala i bonusový bod.

„Přijeli jsme na venkovní utkání ke kvalitnímu soupeři. Je to pro nás derby a podle toho i zápas vypadal. Mělo to parametry play-off,“ hodnotil duel na klubovém webu člen prvního útoku, po jehož nahrávce padla první branka.

Běžela 10. minuta, když na útočné modré čáře viděl volného amerického snajpra Petera Muellera a poslal mu do úniku přesný puk. „Všiml jsem si, že Peter udělal šikovný pohyb doprostřed. Možná bylo trochu štěstí, že to prošlo pod nějakou hokejkou, ale to nehraje roli. Podstatné bylo, že z té nahrávky Peter dokázal proměnit svůj nájezd. Dodalo nám to sílu a pozitivní myšlení,“ popsal gólovou nahrávku Martin Zaťovič.

Ještě lépe pro Brno bylo o pět minut později, kdy znovu udeřila první lajna. Byl to právě kapitán Komety, kdo vyhrál vhazování, aby se mu po kombinaci Muellera a Holíka puk rychle vrátil zpět na hůl.

V tváří tvář brankáři Salákovi se pak brněnská šestadvacítka nemýlila. „Vedli jsme o dvě branky, měli jsme to na hokejkách tři body, ale závěr utkání nám nevyšel,“ naráží Zaťovič na zlom ve třetí třetině.

Ten nastartovala 54. minuta, kdy se za domácí dokázal prosadit Polášek. „Padl nám tam gól od modré čáry a Sparta se začala nadechovat. Bohužel se nám to nepodařilo ubránit tak, jak bychom chtěli a potřebovali. Byly tam z naší strany chyby,“ popisuje forvard, který v 60. minutě přihlížel vyrovnání na 2:2 a následné brance Sparty v prodloužení.

 „Obrovská škoda, protože jsme to měli dobře rozehrané. Asi jsme ten nepovedený závěr třetí třetiny měli natolik v hlavách, že se to projevilo i v prodloužení. Zápas jsme měli zvládnout na nulu a byl by klid. Musíme pracovat dál. V prosinci jsme udělali dobrou šňůru výher a tu teď musíme zopakovat,“ vyhlíží vůdce Brňanů zítřejší zápas s Motorem.

V něm bude mít Kometa další šanci na postup nahuštěnou tabulkou směrem nahoru. Modrobílí jsou nyní osmí. Mezi 5. a 13. místem pozicí je však rozdíl pouhých dvanáct bodů. Zápas se sedmými Českými Budějovicemi, na něž Brno ztrácí jediný bod, začne ve Winning Group Areně v 18 hodin.