fbpx
21. 03. 2023 Dnes má svátek Radek

Na Svatý Hostýn vyjedou zvláštní silvestrovské noční vlaky pro poutníky

Foto:

České dráhy

V letošním roce opět vyjedou o silvestrovské noci tradiční zvláštní vlaky pro poutníky na Novoroční bohoslužbu na Svatém Hostýně. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Českých drah Lukáš Kubát.

Na tradiční Novoroční mši v poutním chrámu na Svatém Hostýně bude vypraveno na Silvestra několik zvláštních vlaků Českých drah z různých míst Moravy. „Zvláštní spoj vyjede například z Brna, a to ve 20:25. Další vyjedou z Olomouce nebo také z Hodonína. Tyto vlaky přijedou do Bystřice pod Hostýnem na úpatí Svatého Hostýna mezi 22. a 23. hodinou,“ popsal Kubát.

Od vlakového nádraží k poutní bazilice je zajištěna autobusová doprava

Další zvláštní vlak vyjede i z Velké nad Veličkou (odj. 20:28). Tento vlak ale není přímý a je nutný přestup ve stanici Veselí nad Moravou.

Mimořádné vlaky se z Bystřice pod Hostýnem vracejí na Nový rok. Jejich odjezdy jsou po třetí hodině nad ránem a příjezdy do cílových zastávek okolo páté hodiny ranní.

„Přesné jízdní řády těchto spojů naleznete na webu Českých drah nebo v aplikaci Můj vlak. Tam také cestující naleznou podrobnosti a přehled všech zastávek, ve kterých tyto mimořádné vlaky zastavují,“ uzavřel Kubát.

Líbí se mi

2
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT