Po mírném nočním sněžení bylo ráno podle silničářů v Brně a na Brněnsku v polohách nad 400 metrů nad mořem na silnici vrstva sněhu krytá posypem. Na Blanensku a Hodonínsku varovali před námrazou. O dvě hodiny později, tedy po 10:00 už se varování před tvořícím se náledím nebo námrazou na silnici rozšířilo na všechny okresy, teploty se držely pod nulou a na celém území kraje mrholilo.

V Brně kvůli hrozící námraze vyjely všechny posypové vozy Brněnských komunikací. "Výjezd trval od 07:30 do 10:30 a bylo při něm spotřebováno 99 tun posypových materiálů," uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Jan Klištinec.

Přesto však na mnoha místech řidiči svá vozidla nezvládli a jejich cesta skončila ještě před tím, než mohli dorazit do cíle.

Holé a sjízdné bez omezení jsou všechny dálnice v kraji s výjimkou úseku D1 mezi Rousínovem a Ivanovicemi na Hané, kde ráno padal mrznoucí déšť a byla snížená viditelnost, další varování dopoledne silničáři nedoplnili.

Na většině území jižní Moravy dnes ráno i po celé dopoledne mrholilo a teploty se držely kolem tří stupňů pod nulou. Podle předpovědi meteorologů pro dnešní den by na většině území mělo pršet v průběhu celého dne, déšť může být i mrznoucí nebo zmrzlý, večer může na severu kraje i sněžit. Nejvyšší denní teploty vystoupí na minus jeden až dva stupně nad nulou, na jihu a jihovýchodě kraje až ke čtyřem stupňům Celsia. Varování před ledovkou platí až do pondělního rána.