Na výstavbu Sanatoria Pálava se chystá projektová dokumentace

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Plánované Sanatorium Pálava by mělo zajišťovat lůžkovou i ambulantní léčebnou rehabilitační péči, včetně lázeňské rehabilitační péče. Celkem by tu mělo být cca 160 lůžek. Nyní podepsala společnost Thermal Pasohlávky smlouvu s projektanty na přípravu dokumentace pro stavební povolení. Novináře o tom informoval náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Zámečník (KDU-ČSL).

Sanatorium Pálava se bude zaměřovat především na onemocnění pohybového aparátu se specializací na nemoci a úrazy páteře, mozku a míchy.

„Pacienti s těžkým poškozením mozku dnes zůstávají řadu dnů a měsíců na akutních lůžkách nebo v LDN, protože pro ně chybí místa, kde by mohla co nejdříve začít neurorehabilitace. Podpis smlouvy nás posouvá zase o krok blíže vzniku sanatoria, které pomůže lidem s neurodegenerativními nemocemi, po neurochirurgických operacích a podobně,“ uvedl Zámečník.

Ten dále uvedl, že projekt tohoto sanatoria nemá nic společného s čínským projektem, o kterém se v dané oblasti hovoří také. „Nejde o byznys, ale o to, aby tu vzniklo centrum pro odbornou léčebnou a lázeňskou péči, která pro tyto pacienty chybí nejen na jižní Moravě, ale v celé republice,“ doplnil Zámečník.

Vítězem výběrového řízení na projekční společnost, která připraví dokumentaci pro stavební povolení Sanatoria Pálava a zajistí stavební povolení, včetně následného autorského dozoru v průběhu stavby se stala “Projektová společnost Sanatorium Pálava”, která je složena ze dvou společníků a to společnosti LT Projekt a.s. a společnosti Intar a.s..Předpokládané uvedení Sanatoria do provozu je v roce 2024.