Napoj lásky: Bravo pro José Manuela

Zamilovat se a nepřijít o rozum – to je umění vztahu.

Vysokého hodnocení se dostalo páteční premiéře Nápoje lásky i na serveru Brno město hudby. Recenzent Lukáš Pavlica podtrhl skvělé pěvecké výkony, a také orchestr, sbor a režijní nastudování.

„Kateřina Kněžíková dodala postavě Adiny nejen jistou rozvernost, ale především mohutný, barevně plný a pevný hlasový projev,“ napsal Lukáš Pavlica v recenzi. „José Manuel jako Nemorino zazářil též – vášnivý projev se k roli zamilovaného nešťastníka skvěle hodil. Zpěvák se prezentoval precizní dikcí a chvályhodným sledováním afektu textu. Obzvláště pak árie Una furtiva lagrima si zasloužila značný potlesk a nejedno zvolání bravo,“stojí v recenzi na serveru Brno město hudby.

„Roman Hoza jako Belcore dodal roli potřebnou vážnost, eleganci a i jistou rozšafnost, v poslední části opery pak působil téměř blahosklonně, což však vzhledem k příběhu dávalo smysl. Mne osobně pak ponejvíce potěšil Jiří Sulženko jako doktor Dulcamara – jeho výtečně artikulovaný přednes byl nejen intonačně přesný, ale také vždy srozumitelný. Obzvláště v rychlých pasážích byl tento výkon skutečně úctyhodný,“ uvedl recenzent Lukáš Pavlica. Pochvalně hodnotí i hudební nastudování dirigenta Ondreje Olose zejména rytmickou a intonační jednotnost a dramatickou hudební intepretaci.

"Na půdě brněnského divadla vznikla pozoruhodná inscenace se svěžím a sympatickým konceptem i s výbornými hereckými a pěveckými výkony. Určitě si zajděte a posuďte sami – kamera, střih, akce!" uzavírá kritik. 

Zdroj: 
NdB