fbpx
21. 03. 2023 Dnes má svátek Radek

Nedělní pohled do brněnské Slatiny: chystají výstavbu nového společenského sálu

Výstavbu nového kulturně společenského centra pro obyvatele, spolky i seniory chystají v brněnské městské části Slatina, kam míří dnešní Nedělní pohled.
slatina1

Foto:

INTAR a.s.

Po kulturně společenském sále je podle místostarosty Martina Krytináře (KDU-ČSL) ve Slatině dlouholetá poptávka, protože současný kulturní sál nevyhovuje jak svojí kapacitou, tak technickým vybavením.

„Před třemi lety jsme proto nechali vypracovat základní studii, která měla prověřit možnosti výstavby tohoto typu objektu na pozemcích ve vlastnictví města Brna. Základním předpokladem bylo, aby pozemky ležely v blízkosti centra Slatiny a byly v souladu s územním plánem. Nakonec jsme vytipovali tři lokality a jako nejvhodnější se ukázala lokalita při Zlínské ulici,“ upřesnil zpravodajskému portálu BRŇAN místostarosta Brna-Slatiny Martin Krytinář.

Vedení radnice se podle něj záměrem výstavby nového společenského centra dlouhodobě zabývalo nejen v radě a jejich komisích, ale uspořádalo i diskusi s veřejností, při níž radní studii představili obyvatelům Slatiny.

Předloni v prosinci pak výběr lokality – tedy již zmíněnou Zlínskou ulici – jednomyslně schválili slatinští zastupitelé, kteří pověřili vedení městské části, aby pracovalo na dalších stupních dokumentace.
„Během několika týdnů jsme vybrali projekční kancelář, která v současnosti pracuje na dopracování dokumentace do stupně územního rozhodnutí a stavebního povolení. Také nyní řešíme dispozice vnitřních prostor společenského centra, protože stavba takového významu si zaslouží nejen sál a kavárnu, ale chceme zde vybudovat i zázemí pro místní spolky, které se věnují volnočasovým aktivitám – ať už pro organizace pracující s dětmi a mládeží nebo klub seniorů,“ uvedl místostarosta.

Stavba kulturního a společenského centra také podle něj vyžaduje dostatečný počet parkovacích míst, proto tam stavbaři vybudují podzemní parkoviště s kapacitou 53 míst. Pro dalších čtyřicet osobních aut bude parkování zajištěno za budovou.

„Velkou pozornost však věnujeme i zeleni v bezprostřední blízkosti objektu. Stavba si vyžádá kácení několika dřevin, ty však budou všechny nahrazeny novými stromy. Navíc s ohledem na sousední bytovou zástavbu bude mít kulturní centrum zelenou střechu,“ doplnil Martin Krytinář.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT