fbpx
23. 03. 2023 Dnes má svátek Ivona

Nedělní pohled do brněnského Starého Lískovce

Dnešní pravidelný Nedělní pohled míří tentokrát do Starého Lískovce, kde je v plném proudu přístavba ZŠ a MŠ Elišky Přemyslovny a také rekonstrukce elektroinstalace v obecních bytových domech.
pristavbazs1

Foto:

MČ Brno-Starý Lískovec

S přístavbou pavilonu Základní školy a mateřské školy Elišky Přemyslovny, kde budou nové odborné učebny a také nová tělocvična, začali ve Starém Lískovci loni v červenci. „Dlouho jsme o to usilovali. Projekt jsme měli už z minulých let, městskou část přišel na milion korun. Tahle menší devítiletka spojená se školkou už přístavbu potřebovala ke zlepšení výuky,“ vysvětlil zpravodajskému portálu BRŇAN starosta Starého Lískovce Vladan Krásný (ODS).

Radnice podle něj už dřív rozšířila kvůli rostoucímu počtu dětí mateřskou školu a v objektu opravila i záchody. „A teď jsme hrozně rádi, že se podařila i přístavba nových odborných učeben informatiky, chemie a fyziky a také další třídy. Škola Elišky Přemyslovny je totiž velmi oblíbená a děti, které tam chodí do školky, pak plynule přecházejí do základní školy. Často se tak stává, že tam jsou děti, které chodí do téhle školy rodinného typu od tří let až do deváté třídy,“ uvedl starosta.

Zmíněná základní a mateřská škola ve Starém Lískovci tak nyní prochází výraznou proměnou, která je patrná už na první pohled. „V prvním podzemním a prvním nadzemním podlaží bude umístěna tělocvična včetně nezbytného zázemí. Ve druhém a třetím nadzemním podlaží pak bude kmenová učebna a další odborné učebny. Samozřejmostí je i zde potřebné zázemí,“ popsal už loni na webu města chystaný záměr radní pro oblast investic David Grund (ODS) s tím, že město na přístavbu získalo dotaci téměř 21 milionů korun.

Celkem pak podle starolískoveckého starosty přijde přístavba školy na třicet milionů korun. „Hotová by měla být v červenci, takže děti se budou v novém pavilonu učit už v září,“ upřesnil Vladan Krásný.

Podle něj nyní také v obecních bytových domech v panelákové zástavbě naplno pokračuje kompletní rekonstrukce elektroinstalace ve společných prostorách, tedy na chodbách a ve sklepech. Rekonstrukce elektřiny přijde na 26 milionů korun.

„Teď se vyměňují světla a elektrické rozvody v domech na Sevastopolské a pak se bude pokračovat v domech v ulici Kosmonautů,“ uvedl starosta s tím, že všechny obecní bytové domy jsou již nově zateplené a mají nové lodžie. Radnice také podle Krásného plánuje vnitřní prostory v obecních bytovkách a panelácích vymalovat a celkově zkulturnit.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT