Nové kabiny pro fotbalisty a tenisty, atletická dráha, hřiště pro beach volejbal, multifunkční sportoviště s ledovou plochou, prostory pro kulturní akce a řada dalšího. To jsou podle starosty Tuřan Radomíra Vondry (STAN) hlavní priority připravované rekonstrukce sportovního areálu v Karkulínově ulici.

„Pracujeme na tom už dlouho. Do areálu zasahovaly soukromé pozemky, které se teď podařilo městské části vykoupit a můžeme tak pokračovat v projektování rekonstrukce. V jejím rámci se zachovají travnaté plochy i atletický ovál,“ řekl zpravodajskému portálu BRŇAN Radomír Vondra.

Letos by chtěli v Tuřanech vypracovat dokumentaci pro územní řízení, za dva roky by mohlo být stavební povolení a poté by už rekonstrukci sportovního areálu nic nebránilo.

Sportoviště je podle starosty jedním z největších svého druhu v Brně. Zabírá plochu přes 37 tisíc metrů čtverečních a z urbanistického hlediska se jedná o území v okrajové části řadové městské zástavby, které je přístupné pro pěší i automobilovou dopravu ze západní a jižní strany.

Celý areál, kde jsou kromě sportovišť i provozní budovy, je v současné době oplocený. Areál tenisového klubu Tuřany tvoří pět tenisových kurtů pro čtyřhru a jeden užší kurt s odrazovou stěnou. Všechny kurty jsou oploceny pletivem. Areál sportovního fotbalového klubu Tuřany tvoří dvě fotbalová hřiště.

„Cenu rekonstrukce nedokážu v dnešní době odhadnout, protože ceny stavebního materiálu se neustále mění. Každopádně však půjde o desítky milionů korun. S investicí by nám měly pomoci dotace a počítáme také s pomocí města,“ dodal tuřanský starosta.