fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Nedělní pohled do brněnských Žabovřesk: po sedmi letech mají novou zastávku MHD

Dnešní Nedělní pohled tentokrát míří do brněnských Žabovřesk, kde se lidé po sedmi letech dočkali nové zastávky MHD Březinova.
brezinova

Foto:

MČ Brno - Žabovřesky

Vedení radnice v Žabovřeskách podle místostarosty Filipa Ledera (KDU-ČSL) usilovalo o novou zastávku autobusu už od roku 2013, kdy začala jezdit linka 68. „Rada města Brna schválila investiční záměr na vybudování zastávky v září 2014. Pak se ale dlouho nic nedělo a kvůli řadě obstrukcí i nutnosti překonávat různé partikulární zájmy jednotlivců se ani dít nemohlo,“ sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN Filip Leder.

Podle něj vybudování zastávky MHD Březinova ve směru na náměstí Míru ve finále bránil jediný nespokojený člověk, který tak celý záměr blokoval dlouhých sedm let. „Nakonec však převážila občanská potřebnost pro většinu obyvatel naší městské části a jednosměrná zastávka je od konce května hotová,“ uvedl místostarosta.

O zřízení zastávky autobusové linky 68 podle Ledera nejvíc usilovali senioři, kteří v dané lokalitě bydlí. „Když totiž chtěli jít třeba nakupovat do samoobsluhy na náměstí Míru, tak je čekalo vyšlápnutí ostrého stoupání. Kromě seniorů tak novou zastávku asi nejvíc ocení i maminky s kočárky,“ doplnil Leder.

Někteří lidé však i přes zjevný přínos vybudování zastávky kritizují. „Úplně nechápu smysl této zastávky. Vždyť je hned další na Kounicových kolejích řádově o 100 až 150 metrů dál. To se ten autobus ani nemůže rozjet a už hned zase zastavuje. A to ani nemluvím o tom, že tam není udělaný záliv, takže autobus bude brzdit dopravu, protože jej nepůjde objet,“ napsal na sociální síti Jakub Slouk.

Argument menší vzdálenosti k další zastávce však podle místostarosty Ledera neobstojí. „Ke Kounicovým kolejím je to od zastávky 350 metrů. A pokud vím, tak hromadná doprava má v Brně přednost před auty. Autobus stojící v zastávce, který částečně zasahuje do jízdního pruhu, se podle vyhlášky nesmí předjíždět. Zastávka je ale na znamení, takže autobus tam zastaví jen v případě, když na zastávce budou čekat cestující,“ zdůraznil místostarosta.

Podle něj vedení radnice také požádalo Brněnské komunikace o vybudování nového bezpečného přechodu pro chodce právě u zastávky Kounicovy koleje. „Přechod je už vyprojektovaný, v nejbližší době se požádá o vydání stavebního povolení a poté se přechod udělá,“ dodal Filip Leder.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT