fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Nedělní pohled do Černovic: v plánu mají dopravní hřiště, skatepark a obnovu parku

Dnešní Nedělní pohled míří tentokrát do brněnských Černovic, kde plánují postupně vybudovat nové dětské dopravní hřiště a skatepark a chtějí také zrekonstruovat park v Řehořově ulici.
parkcernovice1

Foto:

brno.cz, vizualizace – Eva Wagnerová

Dětské dopravní hřiště by mělo být vybudováno v Černovicích na ploše před Novou Mosilanou. Lokalitu určila vyhledávací studie, zadaná městem. V Brně jsou v současnosti tři dětská dopravní hřiště, která se nacházejí na západě města.

Hřiště by mělo sousedit s lesoparkem a bude se nacházet mimo obytnou zástavbu, ale v její blízkosti. Navíc je tam dobrá dopravní obslužnost.

„Budova zázemí je navržena jako kontejnerová stavba s možnou realizací po částech s pochozí střešní terasou a extenzivní zelenou střechou. Součástí je vnitřní a venkovní učebna, šatna, toalety a sklad dopravních prostředků,“ uvedli představitelé magistrátu už loni na podzim na webu města.

To za vybudování dopravního hřiště zaplatí 10 milionů korun. „V současné době probíhá výběrové řízení na projektanta. My jako městská část také jednáme se zástupci Mosilany, kteří mají vymezený pozemek pronajatý právě od Černovic, a musíme vyřešit některé majetkové záležitosti i ve spolupráci s městem Brnem,“ upřesnila zpravodajskému portálu BRŇAN starostka Černovic Petra Quittová (Černovičtí patrioti).

Na dopravní hřiště bude volně navazovat skatepark. „Půjde o litý beton s překážkami a jednoduchým mobiliářem. Inspiraci jsme si vzali z jiných brněnských městských částí, například z Bohunic,“ uvedla starostka.

Podle ní by chtěla radnice vypsat na přelomu ledna a února výběrové řízení na zhotovitele skateparku, který bude umístěný do lesoparku při Charbulově ulici a měl by přijít na tři miliony korun,“ doplnila Petra Quittová s tím, že peníze na projekt poskytne jako účelovou dotaci město Brno.

„Další velkou akcí v Černovicích je rekonstrukce parku Řehořova u Psychiatrické nemocnice. Od města jsme na ni dostali dotaci 10 milionů korun s tím, že ke konci ledna by na rekonstrukci parku měla rada městské části vypsat výběrové řízení. Projekt je udělaný podle návrhu architektky Evy Wagnerové s vodním prvkem, novou výsadbou a dalšími prvky,“ vypočítala starostka.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT