fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Nedělní pohled do Řečkovic: v Zamilovaném hájku začínají stavět workoutové hřiště z participativního rozpočtu

Dnešní Nedělní pohled míří tentokrát do brněnských Řečkovic, kde se začíná stavět workoutové hřiště. Projekt podpořili Brňané v participativním rozpočtu Dáme na vás.
zamilec1-parodamenavascz

Foto:

paro.damenavas.cz

Zamilovaný hájek v Řečkovicích se rozroste o dětské hřiště a sportoviště. Začala tam totiž výstavba projektu Zamilec – dětské hřiště a sportoviště, který předloni získal podporu veřejnosti ve čtvrtém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

Projekt si podle autora návrhu Jana Vaculína klade za cíl vybudovat v oblíbené destinaci mnoha Brňanů – Zamilovaném hájku dětské hřiště a workoutové prvky. Smyslem je zkvalitnit možnost trávení volného času v lokalitě, která je hojně využívána k procházkám do přírody.

„Velká část okolí Zamilovaného hájku je záplavovým územím a stavět zde cokoliv je prakticky nemožné. Po konzultaci na řečkovické radnici jsme našli vhodné místo, kde by hřiště mohlo vzniknout, aniž by to bylo proti normám,“ uvedl Jan Vaculín.

„Hotový projekt Brňanům přinese v Zamilovaném hájku nové herní a cvičební prvky, lavičky, odpadkové koše a informační tabule. Současně lokalitu upravíme tak, aby se zachoval její přírodní ráz: součástí bude výsadba stromů, založení trávníku a celková úprava zpevněných ploch,“ vypočítal náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti), který se už teď těší, že za pár měsíců si v tomto kousku krásné brněnské přírody společně s Brňany zacvičí.

Úspěšný záměr na vybudování dětského hřiště a sportoviště se líbí i řečkovickému starostovi Markovi Viskotovi (ČSSD). „Za další úspěšný projekt z Řečkovic a Mokré Hory jsem samozřejmě rád. Vítám, že se herní a cvičební prvky podařilo do Zamilce zasadit citlivě a s mírou. Stejně tak nová výsadba zeleně dává smysl,“ upřesnil starosta.

Projekt Zamilec – dětské hřiště a sportoviště získal ve čtvrtém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás celkem 3 096 hlasů od občanů Brna a umístil se na 10. příčce.

Po zpracování projektové dokumentace a získání stanovisek dotčených orgánů již bylo vydáno stavební povolení.

Nyní bylo staveniště předáno zhotoviteli, který vzešel z výběrového řízení. Projekt za téměř tři miliony korun by měl být hotový na přelomu října a listopadu.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT