Po rok trvajících opravách je tak městský park u Riegrovy ulice znovu zcela přístupný veřejnosti. V parku funguje i občerstvení Bistro Park. „Městská knihovna, která bude v Domě v parku také sídlit, se bude do nových prostor stěhovat v srpnu a září,“ upřesnili představitelé šlapanické radnice na webu města.

Při slavnostním otevření parku nechyběla cimbálová muzika Matěje Kurečky ze Starého Poddvorova na Hodonínsku. Návštěvníci si kromě hudby mohli z úst sommeliérky Rodinného vinařství Vican Lenky Maloňové poslechnout i zasvěcený výklad a ochutnat tamější vína. Majitel tohoto rodinného podniku Tomáš Vican je totiž zároveň filmovým producentem a produkoval i svěží českou komedii 3Bobule, která se pak později večer ve šlapanickém parku promítala v letním kině.

Radnice také v červenci převzala tříletou následnou péče o zeleň ve městě, kterou v rámci projektů financovaných EU dělala firma Goz Garden s.r.o. „Cílem projektů bylo zhodnocení a zlepšení kvality prostředí v našem městě a jeho okolí. Následujících deset let bude mít údržbu této zeleně na starosti Správa nemovitostí města Šlapanice,“ uvedlo vedení radnice.

To také informovalo, že stavbaři zahájili práce na zpevnění levého břehu Říčky.  Důvodem zásahu je eroze říčního koryta a vymílání břehu. Ukončení sanačních prací se předpokládá koncem srpna. Městský úřad proto v této souvislosti upozornil obyvatele Šlapanic, že z důvodu probíhajících stavebních prací je stezka podél Říčky od mostu u městského parku po Černý splav, kde začíná cyklostezka do Bedřichovic, uzavřena.