fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Taťána

Nedělní pohled na bydlení v Brně: město převzalo 23 malometrážních startovacích bytů

Dnešní Nedělní pohled míří tentokrát na bydlení v jihomoravské metropoli. Představitelé Brna totiž v uplynulých dnech převzali novostavbu s 23 malometrážními byty.
bratislavska1-zdenek-kolarik-mmb

Foto:

Zdeněk Kolařík/MMB

Dokončenou stavbu bytového domu v Bratislavské ulici v centru města od zhotovitele převzal primátorčin náměstek pro bydlení Jiří Oliva (ČSSD). Po kolaudaci budou byty sloužit jako startovací, bezbariérové a samoživitelské.

„V sedmipodlažním domě vznikly dva nebytové prostory, z nichž jeden je zamýšlen například pro drobný prodej, druhý jako společenská místnost sloužící k setkávání nájemníků – mladých rodin s dětmi. Odsud se dá vstoupit na střechu garáží s parkovou úpravou, která bude sloužit jako odpočinková zóna pro nájemníky domu. Ze střechy lze rovnou sejít na travnatou plochu nacházející se za garážovými stáními,“ popsala novou bytovku Radka Loukotová z tiskového střediska brněnského magistrátu.

A náměstek Oliva si liboval, že se při stavění nových malometrážních bytů podařilo ušetřit značnou sumu peněz. „Mám obrovskou radost, že firma IMOS Brno dokončila novostavbu městského bytového domu o 15,5 milionu korun levněji, než byl položkový rozpočet. Díky transparentnímu výběrovému řízení je tak konečná cena stavby 42,5 milionu bez DPH, zatímco předpoklad byl 58 milionů Kč bez DPH,“ vypočítal Jiří Oliva.

Cena na metr čtvereční čisté podlahové plochy se tak pohybuje okolo 32 tisíc korun bez DPH, což je podle náměstka skvělé. „Transparentními výběrovými řízeními tak šetříme peníze Brňanů,“ dodal Oliva.

V novém domě, který vznikl v proluce na Bratislavské, je 23 bytů o dispozici 1+kk a 2+kk, z toho 16 je určeno jako startovací pro mladé páry, 4 pro osoby s omezenou možností pohybu a 3 pro osamělé rodiče s dětmi.

„Nechci, aby byty byly ani chvíli prázdné, proto jsme již minulé pondělí vylosovali budoucí nájemníky, aby se po kolaudaci mohli ihned nastěhovat,“ dodal primátorčin náměstek.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT