Jak již zpravodajský portál BRŇAN informoval, vedení města souhlasilo s projektovou dokumentací sportovního a rekreačního areálu u Anthroposu. „Bude tam fotbalový areál na malou kopanou, lezecký areál, inlinové okruhy, multifunkční dráha pro bikery a pumptrack,“ vypočítal radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Fotbalová hřiště na malou kopanou jsou podle projektu umístěna v jižní části areálu a odděluje je od sebe přírodní svah. „V horní části je umístěno hlavní hřiště a v jeho bezprostřední blízkosti bude stát zázemí pro fotbalisty. Zbývající tři hřiště na malou kopanou v horní části jsou koncipována jako tréninková. V dolní části pak jedno hřiště na malou kopanou doplňují hřiště pro futsal a plážový volejbal,“ upřesnil Jaroslav Suchý.

Hřiště budou obklopena sportovními sítěmi, které poslouží k zachytávání odlétajících míčů. Diváci pak budou fandit sportovcům z přírodních tribun, vytvořených ve svazích kolem hřišť. Atraktivní vyžití nabídne i lezecký areál, jemuž bude vévodit 18 metrů vysoká stěna pro obtížnostní lezení. „Objekt bývalé střelnice se pak zadaptuje pro potřeby lezeckého centra na zázemí pro lezce,“ doplnil radní.

Stávající atletický ovál pak bude upraven na silniční inlinový okruh s šířkou osm metrů a délkou 448 metrů. „V místě cílové rovinky se pak do okruhu vloží menší klopený inlinový okruh, který bude šest metrů široký a 200 metrů dlouhý. U cílové rovinky pak projektanti navrhli asi pět metrů vysokou přírodní tribunu pro diváky. A chybět nebudou ani šatny se zázemím,“ uvedl Jaroslav Suchý.

Kolem inlinových okruhů prochází multifunkční MTB okruh pro cyklisty, bruslaře i pěší, který bude čtyři metry široký s asfaltovým povrchem. Mezi inline a multifunkčním okruhem  bude pumptrack s délkou 360 metrů.

„Přes řeku Svratku povede nová lávka, aby se ke sportovištím dalo dostat od parkoviště ve směru od Riviéry. Chceme také zrekonstruovat starou tělocvičnu, která je však památkově chráněná a rekonstrukce proto bude o něco složitější. Práce rozdělíme na etapy a budeme chtít dosáhnout na co nejvíc peněz z dotací,“ vysvětlil radní pro oblast sportu.

Na podzim chtějí představitelé města vybrat dodavatele a pak už nebude nic bránit tomu, aby se začalo stavět. První etapa musí být podle Suchého hotová do října příštího roku. „U dalších částí pak bude záležet na vypisování dotačních titulů, ze kterých bychom mohli čerpat peníze,“ dodal Jaroslav Suchý.

Areál bude díky stávajícím komunikacím přímo navazovat na pavilon Anthropos. „Hlavní nájezd pak bude z Pisárecké ulice, kde však bude potřeba udělat odbočovací pruh, aby odbočující auta neblokovala plynulost dopravy. Ve směru od Kohoutovic je pak podchod, který chceme zrekonstruovat a lidé ho budou moct využívat,“ doplnil radní.