Zájemci o očkování proti COVIDu-19 zamíří ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně od 1. března na jiné místo než doposud. O změně informoval zpravodajský portál BRŇAN mluvčí nemocnice Jiří Erlebach.

„Vakcinaci bude zajišťovat Ústav klinické imunologie a alergologie, sídlící v přízemí budovy K, která je hned při vjezdu z Mendlova náměstí,“ popsal Erlebach.

Očkuje se i bez objednávání, a to každý pátek od 10:30 do 13:00 hodin

„Zájem o očkování je nízký, vakcinujeme v průměru 15 osob týdně. Provoz speciálního očkovacího centra tak není v tuto chvíli nutný. Značně klesající zájem o očkování zaznamenáváme již od Nového roku,“ uvedla vedoucí očkovacího centra Pavla Urbánková.

Lékařka dále dodala, že důvodů, proč se lidé nenechají očkovat je více. Od tendence podceňovat vhodnost očkování a možnou závažnost nemoci COVID-19 jako takové po probíhající epidemii akutních infektů horních cest dýchacích, v níž vakcinovat není ideální.

Naopak vzrůstá počet testovaných na COVID-19

„Je to především z důvodu redukce dostupných testovacích míst v Brně. FNUSA je aktuálně jedinou brněnskou nemocnicí, která testování pro veřejnost poskytuje. Přeložení očkování do budovy K na opačném konci nemocničního areálu je tak vhodné i s tímto ohledem,“ uzavřel Erlebach.