Nemocnice u sv. Anny v Brně bude nově očkovat proti COVIDu-19 v budově K, zájem je velmi nízký
Foto:
ilustrační - Pixabay
Zájemci o očkování proti COVIDu-19 zamíří ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně od 1. března na jiné místo než doposud. O změně informoval zpravodajský portál BRŇAN mluvčí nemocnice Jiří Erlebach.
„Vakcinaci bude zajišťovat Ústav klinické imunologie a alergologie, sídlící v přízemí budovy K, která je hned při vjezdu z Mendlova náměstí,“ popsal Erlebach.
Očkuje se i bez objednávání, a to každý pátek od 10:30 do 13:00 hodin
„Zájem o očkování je nízký, vakcinujeme v průměru 15 osob týdně. Provoz speciálního očkovacího centra tak není v tuto chvíli nutný. Značně klesající zájem o očkování zaznamenáváme již od Nového roku,“ uvedla vedoucí očkovacího centra Pavla Urbánková.
Lékařka dále dodala, že důvodů, proč se lidé nenechají očkovat je více. Od tendence podceňovat vhodnost očkování a možnou závažnost nemoci COVID-19 jako takové po probíhající epidemii akutních infektů horních cest dýchacích, v níž vakcinovat není ideální.
Naopak vzrůstá počet testovaných na COVID-19
„Je to především z důvodu redukce dostupných testovacích míst v Brně. FNUSA je aktuálně jedinou brněnskou nemocnicí, která testování pro veřejnost poskytuje. Přeložení očkování do budovy K na opačném konci nemocničního areálu je tak vhodné i s tímto ohledem,“ uzavřel Erlebach.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Hokejisté Brna budou hájit extraligovou neporazite…
- Festival Faktor K promění brněnskou Káznici v pros…
- Zemřela Daniela Hammer-Tugendhatová, její rodiče p…
- Brno umožní v nejbližší době cyklistům vjezd do da…
- Vedrovice získaly cenu za komplexní proměnu krajin…
- Brno s krajem usilují o pravidelnou leteckou linku…
- Vědci: Rostliny uvažují jako architekti, aby si za…
- Město se vrátilo k záměru postavit magistrátní bud…
- Cirkulární dům s ReUse centrem a dílnami v Brně vy…
- Brno si nechalo vypracovat studii na úpravu území …
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.