Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně kompletně obnovuje návštěvy pacientů na lůžkových odděleních, zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí nemocnice Jiří Erlebach.

Nemocné mohou ode dneška jejich blízcí navštívit v odpoledních hodinách každý den. Dosud to byly jen dva dny v týdnu. Podle mluvčího to umožnila příznivá epidemická situace.

„I přes rozvolnění opatření prosíme návštěvníky, aby za svými blízkými do nemocnice přicházeli pouze v případě, že se cítí zcela zdraví, a aby respektovali pokyny zdravotnického personálu,“ uvedl náměstek pro lékařskou péči Jindřich Olšovský.

Návštěvy jsou možné od 14:00 do 18:00, pacienty hospitalizované na Doléčovacím a rehabilitačním oddělení od 15 do 17 hodin

U pacientů s koronavirem pouze v terminálních stavech, tedy v konečné fázi života. Vždy po předchozí domluvě s ošetřujícím lékařem a dodržení příslušných hygienických opatření. Zákaz návštěv na lůžkových odděleních nemocnice začal platit 11. ledna. Návštěvy se částečně obnovily koncem března.

V kraji byla 17 týdnů epidemie akutních respiračních nemocí, největší za posledních pět let. Začala loni před vánočními svátky, kdy bylo mezi 1,2 milionu obyvatel přes 40.000 nemocných hlášených z ordinací lékařů. Zákaz návštěv zavedla v prosinci také Fakultní nemocnice Brno, tam je ale opět umožnili již v únoru.