Nemocnice v Kyjově pořídila novou magnetickou rezonanci s umělou inteligencí
 
													Foto:
Nemocnice Kyjov
Krajská nemocnice v Kyjově na Hodonínsku má nyní k dispozici zmodernizované a vylepšené pracoviště magnetické rezonance. Po osmi letech provozu původního zařízení tam totiž rozšířili a inovovali radiodiagnostické oddělení o přístroj MR Evolution ovládaný umělou inteligencí, který umožňuje rychlejší skenování až o 65 procent. Zakázka vyšla nemocnici na 18,2 milionu korun, uvedla v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Inka Růžičková.
Díky AI umí přístroj rychle diagnostikovat a přesněji odhalit problémy pacientů
Na magnetické rezonanci v kyjovské nemocnici tak pacienty čeká rychlejší a podrobnější zobrazení, přesnější diagnostika a komfortnější zážitek z vyšetření. „Pořízení této špičkové magnetické rezonance je dalším důkazem, že modernizace našich krajských nemocnic pokračuje správným směrem. Díky využití umělé inteligence dokáže přístroj nejen rychleji diagnostikovat, ale především přesněji odhalit zdravotní problémy pacientů. Je to významná investice do zdraví obyvatel našeho kraje. V posledních letech jsme podobnou techniku pořídili i do nemocnic v Břeclavi, Vyškově a Hodoníně, čímž výrazně zlepšujeme dostupnost této důležité diagnostické metody,“ uvedl hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL).
Magnetická rezonance má širokou škálu využití
„Asi polovina výkonů je zaměřena na nervový systém, tedy mozek a páteř. Další velkou oblastí je zobrazování pohybového aparátu a břicha. Nebojíme se však ani těch nejnáročnějších výzev, která zpravidla nabízejí jen fakultní nemocnice – pacienti tak u nás absolvují i vyšetření srdce a cév,“ vypočítal primář radiodiagnostického oddělení Nemocnice Kyjov Luboš Látal.
Pacienty čeká vyšší komfort při vyšetření
Podle něj budou mít pacienti při vyšetření mnohem větší komfort. „Pozitivní zkušenost z vyšetření je podporována pohlcujícím audiovizuálním zážitkem, který uklidňuje a vede pacienty během pobytu v přístroji magnetické rezonance,“ dodal primář.
Provoz na první magnetické rezonanci v Kyjově zahájili v roce 2016
Nemocnice Kyjov je spádová pro téměř 200 tisíc lidí. Provoz na první magnetické rezonanci tam zahájili v roce 2016. Každý rok v kyjovské nemocnici vyšetří na magnetické rezonanci přibližně čtyři tisíce pacientů.
- Vydáno dne:
- 
- ,
- Autor:
-  Ondřej Požár
- Brňan (RED)
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
 
													 
													 
													 
													- Na brněnském festivalu v roce 2026 zazní kompletní…
- Ornitologové v ČR evidovali 34 párů orlů královský…
- NSS přirovnal kampaň SPD k propagandě totalitních …
- Růst rostlin ovlivňují těkavé látky, které produku…
- Adventní trhy začnou v Brně 14. listopadu, novinko…
- Veletrh Kniha Brno láká na setkání s českými i zah…
- Pečují o hroby s úctou. Brněnská firma nabízí pomo…
- V Brně začne v sobotu dvouletá úplná uzavírka Fryč…
- Psi na Stránské skále v Brně potrhali další ovce, …
- Náměstí Svobody v Brně letos v adventu ozdobí osmd…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.

