Krást se nemá a z charitativní kasičky už vůbec ne! S notnou dávkou drzosti se o to za bílého dne pokusil muž v Brně. Vše se seběhlo poměrně rychle.

Na drzouna upozornil kolemjdoucí, který v neděli dopoledne kontaktoval hlídku městské policie. Se svým synem viděl, jak k charitativní pokladničce Červeného kříže, která je umístěná v blízkosti vánočního stromu právě na centrálním náměstí, údajně přistoupil muž a pomocí nějakého předmětu z ní vytáhl dvě bankovky. Peníze údajně uschoval do kapsy a odešel.

„Strážníkům řekl velmi podrobný popis neznámého muže i směr, kterým odešel. Netrvalo dlouho a hlídka ve spolupráci s kolegy u kamer muže našla nedaleko náměstí,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

 Dvaačtyřicetiletý muž z Vyškovska hlídce řekl, že se pouze díval na kasičku, protože mu připomíná domeček jeho babičky

Snažil se strážníkům vnutit myšlenku, že přece nic tak hrozného neudělal, když do kasičky údajně strkal dřevěnou špejli, aby bankovky hlouběji zasunul. „Po chvíli se muž ale prořekl a strážníkům přiznal, že peníze z pokladničky si chtěl vzít, neboť potřebuje boty. Protože na kamerách byla jeho manipulace u pokladničky jasně vidět, přivolala hlídka republikové policisty, kteří si ho převzali,“ uzavřel Ghanem.