Prevenci i úlevu od bolesti nejčastěji v oblasti zad a krční páteře nabízí tři odborní maséři ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. Zdravotní masáže, které na klinice tělovýchovného lékařství a rehabilitace poskytují, se přitom od těch primárně relaxačních, obvykle dostupných v soukromém sektoru, podstatně odlišují. Zabýváme se podrobněji anatomickou strukturou svalového aparátu a řešíme komplexně problematiku opěrné soustavy, řekla zpravodajskému portálu BRŇAN masérka Terezie Večeřová.

Masáže pro děti i dospělé

Zdravotní masáže jsou podle mluvčího nemocnice Jiřího Erlebacha vhodné pro všechny věkové skupiny, ať už se jedná o děti či dospělé. Maséři ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně přitom koncipují každou proceduru individuálně podle potřeb a přání klienta.

Řeší problémy s krční páteří a zkříženým syndromem

Klienty jde podle Večeřové rozdělit do dvou skupin. „V prvním případě jde o masáže preventivní, kdy se věnujeme problémům s pohybovou soustavou a během sezení se snažíme předcházet chronickým onemocněním,“ popsala Večeřová s tím, že nejčastěji lidé přicházejí s problémy s krční páteří a horním zkříženým syndromem. Frekventovaně na klinice řeší také dolní zkřížený syndrom v bederní oblasti a celkové svalové dysbalance na opěrné soustavě. Odborná masáž může dále pomoci například urychlit rekonvalescenci po úrazech.

Relaxační masáže se zaměřují zejména na psychickou pohodu

Druhá skupina prováděných masáží jsou ty relaxační, které se zaměřují zejména na psychický stav klienta. „Díky masáži umíme zbavit psychického vyčerpání a svalové ztuhlosti, dokážeme posílit imunitní systém a celkovou regeneraci organismu, podpořit metabolismus nebo zmírnit únavu při sedavém zaměstnání. Proto je velmi důležité mít na paměti, že každá návštěva má svoje pozitivní účinky nejen na tělo, ale i psychický stav,“ doplnila masérka.

Cílem je, aby každý odcházel odpočatý

Ta si své povolání vybrala právě proto, že kromě fyzické úlevy může masážemi příznivě působit i na psychiku klientů. „Líbí se mi, že mohu pracovat v oboru, kde každý den pomáhám lidem. Hlavním cílem mé práce je, aby každý odcházel odpočatý a nabitý pozitivní energií, která nám v dnešní uspěchané a stresující době tolik chybí,“ dodala Terezie Večeřová.