Zápas modřičtí odehráli v sobotu 7.4. ve sportovní hale v Holubicích. Domácí kurty v Modřicích po zimě ještě nebyly připraveny, svoji premiéru si odbudou 21.dubna proti Žatci.

V zápase s Českým Brodem už mohl nastoupit i Jakub Pospíšil, který v prvním duelu v Karlových Varech kvůli distanci nehrál. A v Holubicích při absenci zdravotně indisponovaného Radka Pelikána přivedl na kurt modřické s kapitánskou páskou práve Kuba Pospíšil.

Po prvních dvojicích, kdy Müller s Kopem měli dobře rozehráno, ale v koncovce druhého a ve třetím setu nepochopitelně chybovali, šli překvapivě do vedení Českobrodští. Ale dál už se zápas vyvíjel dle domácích not. Postupně vítězili jak druhá dvojice, tak obě trojky. A když přidala další bod i vložená dvojka, složená z mladíků Hanuse a Buriana, bylo vpodstatě jasno. Druhý bod pro Český Brod sice ještě zajistil v singlu proti Honzovi Hanusovi Marek Vedral, ale odvety trojic se opět staly domácí kořistí a Modřice si v  pohodě připsaly první letošní domácí výhru. 

Do Modřické sestavy se po roce vrátil Pavel Kop a nezastírá nejvyšší cíle: "Do Modřic jsem se vrátil, protože bych chtěl letos s tímto týmem vyhrát titul!"

A Jakub Pospíšil k tomu dodává: "S Pavlem máme letos tým o hodně silnější. Pro mě je to úleva, loni byly body z mých zápasů vlastně povinností, letos to bude snad víc rozložené."

" Hlavní bude ustálit sestavu během základní části a bez problémů se dostat do play off. " říká trenér Petr Gulda. "A asi bych byl alibista, kdybych tvrdil, že s tímto týmem nemáme ty nejvyšší ambice. Je to sport, stát se může samozřejmě cokoliv, ale my určitě chceme být letos v superfinále."