Nominaci na Cenu města Brna má Zábranský, Moša i Černý

  • Foto

    Jan Grulich, HC Kometa Brno

Rádní dnes schválili návrh 15 osobností, které začátkem příštího roku obdrží Cenu města Brna, a to ve všech 15 oblastech, novinářům to oznámila primátorka města Markéta Vaňková. Konečné slovo pak bude mít únorové zastupitelstvo.

Je mezi nimi i majitel a trenér hokejové Komety Libor Zábranský (za mimořádný přínos městu Brnu), zpěvačka Eva Pilarová (v oblasti hudba) nebo ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša (v oblasti dramatického umění). „Přijali jsme celkem 62 návrhů, některé osobnosti se ale opakovaly, proto bylo celkově navrženo 49 osobností a jeden kolektiv. Jsem ráda, že na rozdíl od předchozích let, jsme nakonec podali návrhy ve všech 15 oblastech,“ zmínila Vaňková.

Za technické vědy má nominaci Petr Stehlík, v přírodních vědách Zdenka Hradečná, v lékařské vědě a farmacii Jiří Vaněk, ve společenských vědách Jiří Pernes, v architektuře a urbanismu Radko Květ, ve výtvarném umění a designu Boris Mysliveček, v literární činnosti Vít Slíva, v žurnalistice a publicistice Vlasta Svobodová, ve sportu Josef Černý, v mezinárodní spolupráci Thomas Donaldson Sparling, za zásluhy o svobodu a demokracii Božetěch Kostelka a in memoriam chce město vyznamenat Jana Chlupa.