Nové křídlo pro výuku odborných předmětů, učebny s moderním laboratorním vybavením, včetně elektronového mikroskopu a v neposlední řadě rozšíření školky při gymnáziu. To je stručný výčet změn, které po stavebních úpravách čekají Biskupské gymnázium v Brně. Přestavbu oficiálně zahájil poklepáním základního kamene biskup Pavel Konzbul s ředitelem školy Karlem Mikulou. Hotovo by mělo být v říjnu 2025, uvedla v tiskové zprávě mluvčí brněnského biskupství Anežka Benešová.

Zájem o studium na BiGy roste

Zájem o studium na biskupském gymnáziu je letos oproti loňsku o necelou třetinu větší, a to i po přepočtu nového systému přihlašování na střední školy. Škola registruje 236 přihlášek na čtyřleté a 368 uchazečů se hlásí na osmileté gymnázium. Jde tak o jedno z nejžádanějších gymnázií v Brně. Přes polovinu přihlášených má totiž BiGy na prvním místě.

Devět nových učeben přijde na 106 milionů korun

„Už tak vysokou prestiž školy má do budoucna zvýšit nové vybavení v nových prostorech. Projekt devíti učeben určených pro přírodovědné obory a práci s digitálními technologiemi je vyčíslený na 106 milionů korun. Biskupství brněnské na něj jako zřizovatel přispěje z vlastních zdrojů částkou necelých 38 milionů korun,“ vypočítala Benešová. Zvýší se i kapacita mateřské školy, která je každoročně zcela zaplněná. Namísto současných čtyřiceti míst jich školka po přestavbě nabídne dvojnásobek.

Úspěšnost absolventů školy je téměř stoprocentní

„Máme velkou radost, že se mateřská škola i gymnázium dlouhodobě těší tak velké oblibě a zájemců přibývá. Abychom jim mohli i v budoucnu zajistit co nejlepší studijní podmínky, je modernizace nezbytná, stejně jako vznik specializovaných prostor pro výuku,“ dodal ředitel Biskupského gymnázia Karel Mikula. Prozatímní úspěšnost absolventů v dalším studiu je podle vedení školy téměř stoprocentní: drtivá většina z nich pokračuje ve vzdělávání na brněnských, pražských nebo i zahraničních univerzitách.

Je to investice do budoucnosti, říká biskup

„Investice do školství a vzdělání je investicí do budoucnosti. Chceme, aby se mladí lidé mohli vzdělávat v prostředí, které jim poskytne tu nejlepší startovací čáru pro to, aby mohli v budoucnu dělat velké věci,“ řekl biskup Pavel Konzbul. Školu navštěvuje celkem 830 studentů. A mezi významné absolventy patří například streetartový výtvarník TIMO nebo jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL).