Nový bazén v Lužánkách se začne stavět na podzim, radní už vybrali zhotovitele

  • Zdroj vizualizace

    MMB

V Lužánkách přibude k současnému 50metrovému bazénu nový 25metrový. Radní už vybrali zhotovitele, výstavby se ujme Metrostav DIZ – IMOS Brno.

„V Brně je dlouhodobý nedostatek plaveckých ploch jak pro sportovce, tak pro veřejnost. Nový bazén poslouží také ke školnímu plaveckému výcviku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nový bazén vznikne v místech, kde byl v minulosti školní 16metrový bazén, veslařský trenažér, a v prostorech pod nevyužívaným parkem při hlavním vstupu do objektu. „Bazén bude perfektně vyhovovat potřebám plaveckých sportů. Jeho stavbu jsme z tohoto důvodu konzultovali s jejich zástupci. Rozměry jsou nastaveny tak, abychom splnili pravidla Mezinárodní plavecké federace,“ doplnil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Národní sportovní agentura přispěje na realizaci částkou 90 mil. korun. Stavba by měla začít na podzim a dokončena by měla být ve třetím kvartálu roku 2023. „V rámci stavby budou zrekonstruovány vstupní prostory současného bazénu, terasy, přístupová lávka k ulici Sportovní a částečně také zázemí stávajícího bazénu. Revitalizovány budou přilehlé plochy, chodníky a parkovací místa před bazénem a podél komunikace vedoucí k posilovně. Prostory budou bezbariérové a u nového bazénu bude k dispozici tribuna pro 200 osob,“ uzavřel náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

 

Zdroj: 
MMB