Nový Lískovec bude mít svou první kapli, k realizaci dopomůže veřejná sbírka

  • Foto

    Kirk

Nový Lískovec postaví novou kapli. Lidé na ni budou moci přispět ve veřejné sbírce. Městská část už vybrala architekta a stavba by měla přijít na 10 milionů korun. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Podle náměstka jde patrně o jedinou městskou část, ve které chybí stavba sakrálního charakteru. V rámci participativního rozpočtu v roce 2019 uspěla studie na novou kapli v rámci Parku kamenný vrch a právě v těchto místech by mohla stavba vyrůst. Kromě kaple tu má být i vinohrad, hřiště s prvky parkouru pro mládež, ale také altánky nebo lavičky pro posezení. Rada městské části už vyhlásila soutěž na podobu kaple.

„Pro městskou část je důležité kromě výstavby samotné kaple vytvořit nové místo pro setkávání obyvatel. To vznikne před kaplí a bude představovat vycházkový a výletní cíl nejen pro občany Nového Lískovce. Budou se zde moci konat také společenská a sváteční setkání. Celkové náklady na výstavbu kaple předpokládáme kolem 10 milionů korun. Kromě finančních prostředků z městské části a města Brna chceme také oslovit veřejnost,“ uvedla radní městské části Hana Pospíšilová (KDU-ČSL).

Podpora pro zřízení veřejné sbírky musí přijít ještě od brněnských radní, ti by měli zasedat ve středu.

„Je už určitou tradicí, že na podobné projekty přispívají i soukromé subjekty nebo veřejnost. Bylo tomu tak například i při výstavbě nových kostelů na Lesné nebo v Líšni. Já celý projekt velmi vítám, protože v Novém Lískovci míst, kde by se lidé mohli potkávat, není mnoho,“ dodal Hladík.