Brňané mohou do dnešní půlnoci rozhodovat o tom, jak využít 35 milionů korun z městského rozpočtu. Rozdat mohou svých sedm hlasů v dalším ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. O přízeň se uchází 56 projektů, které prošly cestou od podání nápadu a sběru první vlny podpory na jaře až po posouzení proveditelnosti. Do hlasování se letos zapojilo přes 13.000 lidí, uvedla na webu města Linda Seitlerová z odboru participace.

„Ze zkušenosti přitom víme, že právě v posledních dnech, hodinách a minutách je nápor hlasujících největší. Celé hlasování je transparentní a pořadí projektů se průběžně mění, řada lidí proto s rozhodnutím vyčkává do poslední chvíle,“ sdělila. Nad čárou zůstane minimálně sedm projektů. Každý projekt je limitován částkou pět milionů korun a celkově je vyhrazeno 35 milionů korun. Pokud budou na nejvyšších příčkách levnější projekty, zvítězit jich může i více.

Hlasovat může každý dospělý s trvalým pobytem v Brně, a to buď na stránkách paro.damenavas.cz nebo osobně na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena. Lidé mají pět kladných hlasů a dva záporné, aby mohli vyjádřit i to, co ve svém okolí nechtějí.

Dáme na vás funguje v Brně od roku 2017. Za tu dobu magistrát eviduje nejvíce podaných projektů z dopravy, následují kategorie sport a zeleň. Hotových je 43 projektů, dokončuje se dalších 27. Nejúspěšnější jsou nápady týkající se sportu, zeleně a dětí. Kategorie dopravy vede mezi neproveditelnými projekty, což je zejména dáno složitostí a komplexností problematiky.