O titul nejlépe opravená památka jižní Moravy soutěží 11 staveb. Hlasovat o nich můžete až do 1.dubna

O titul nejlépe opravená památka Jihomoravského kraje letos soutěží pouze 11 staveb. Je to jedno z nejnižších čísel za poslední roky, vyplývá z informací na webu Krajského úřadu Jihomoravského kraje. 

  • Foto

    kr-jihomoravsky.cz

V seznamu jsou letos například dvě památky z Brna nebo Mikulova. "S ohledem na počet přihlášených kulturních památek v letošním roce se ukázalo, že tento koncept soutěže, kdy hlasuje veřejnost prostřednictvím SMS, se poněkud přežil. Pro příští rok proto chystáme nové pojetí soutěže," uvedl radní Tomáš Soukal.

Veřejnost může o nejlépe opravené památce hlasovat od 12. března do 1. dubna 2018 prostřednictvím SMS zpráv.

Fotografie vybraných památek a doprovodné popisné texty jsou uveřejněny na webových stránkách Jihomoravského kraje. Při hlasování formou SMS platí, že z jednoho telefonního čísla může být zaslán pouze jeden hlas.

V soutěži jsou letos například varhany v loretánské kapli při minoritském klášteře sv. Janů v Brně, obrazy apoštolů Bartoloměje, Jakuba Menšího, Matouše a Tomáše v kostele Nejsvětější Trojice v Brně- Králově Poli. Z Mikulova pak jeden měšťanský dům a věž kostela sv. Václava nebo kostel Nanebevzetí Panny Marie v Pozořicích. Majitel vítězné památky v kategorii velkých staveb může získat až 100.000 korun.