O víkendu by se řidiči měli vyhnout Žabovřeské ulici. Bude tu výrazně omezena doprava

V sobotu 17. a v neděli 18. října musejí řidiči počítat s omezeními v ulici Žabovřeské. Ve vzájemné koordinaci zde bude probíhat oprava asfaltových hutněných vrstev vozovky, výstavba lávky pro pěší a další činnosti.

  • Foto

    zabovreska.webnode.cz

Z tohoto důvodu bude uzavřená Žabovřeská ve směru na Svitavy. Zavřený zůstane i tunel Hlinky – řidiči nebudou moct jet ve směru od Pisáreckého tunelu na Žabovřeskou. Jako objízdnou trasu mohou řidiči zvolit Bayerovu, Pisáreckou a Veslařskou.

Ve stejném termínu bude uzavřený také Královopolský tunel z důvodu podzimního čištění. Od pátečních 21 hodin až do nedělních 21 hodin se tento tunel musí kvůli technologické údržbě uzavřít celý.

Změny čekají řidiče i v opačném směru od Královopolského tunelu na D1. Uzavřen bude jízdní pruh Žabovřeské od Kamenomlýnského mostu po začátek rozdělení jízdních pruhů pro mimoúrovňové křížení Hlinky. Ve směru od Svitav na Prahu a Ostravu se tedy z obslužné komunikace u Kamenomlýnského mostu napojí řidiči na Žabovřeskou v protisměru a následně budou vyvedeni na křižovatku ulic Hlinky a Pisárecká.

Uzavírka je plánována pouze na sobotu a neděli, kdy je provoz v oblasti menší.

Podrobnosti naleznete v mapách obrazové části zprávy. Červeně jsou označené uzavřené úseky, modře nebo pomocí zelených šipek pak průjezdná místa a objízdné trasy.

Fotogalerie: