Objekty bývalé léčebny na Červeném kopci půjdou k zemi

Na bourací práce naváže stavba sociálně zdravotního komplexu.

  • Vizualizace

    Rangherka

Smlouvu, na provedení bouracích prací několika objektů bývalé léčebny dlouhodobě nemocných na Červeném kopci, dnes schválili radní. Novinářům to oznámil náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Do veřejné zakázky se přihlásilo celkem 13 společností, vítězná firma provede demolici tří bývalých nemocničních pavilonů za 3,2 milionu korun bez DPH. „Předpokládám, že by to mohlo jít celkem rychle. Bourací práce by měly být dokončené do 4 měsíců ode dne, kdy si realizační firma převezme staveniště,“ uvedl Hladík.

Momentálně areál využívá Hospic sv. Alžběty, který svou činnost v tomto areálu ukončí v momentě, kdy se s demolicí začne. Následně se začne realizovat nový zdravotní komplex, který nabídne téměř dvě stě lůžek pro seniory, dále počítá se zázemím pro medicínské centrum nebo rehabilitaci. Sídlit zde má i Národní dohledové centrum telemedicíny a tísňového volání. „Chtěl bych podtrhnout, že zařízení využijí například lidé po cévních mozkových příhodách, onkologičtí pacienti nebo lidé s poruchami kognitivních funkcí. Pečováno tu ale bude také o pacienty trpící Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorou,“ upřesnil Hladík.

Ten dále doplnil, že zařízení bude určeno chronicky nemocným, kteří potřebují zdravotní péči 24 hodin denně. Radní dále doplnili, že k dnešnímu dni je již znám i autor projektové dokumentace. Sociálně zdravotní komplex by měl být hotov v polovině roku 2024. Cena výstavby bude pravděpodobně 350 mil. korun bez DPH.