03. 02. 2023 Dnes má svátek Blažej

Od června až do září se mohou hlásit architekti do soutěže na návrh hlavního vstupu Ústředního hřbitova

Město Brno vyhlásilo urbanisticko-architektonickou projektovou soutěž o návrh „Hlavní vstup Ústředního hřbitova v Brně“. Soutěžní návrhy mohou architekti odevzdávat do 13.září. O vítězi rozhodne odborná porota.
dscf8515-1024x683

Foto:

kambrno.cz

Zadání soutěže i její podmínky schválila na počátku června Rada města Brna. Cílem je získat návrh nové podoby vchodu na brněnský Ústřední hřbitov včetně přilehlého veřejného prostranství i zastávek MHD. Soutěžící se zaměří také na modernizaci technického administrativního zázemí a rozšíření služeb pro návštěvníky. Součástí bude návrh výstavby provozních budov podél ohradní zdi a objektů květinářství nebo kamenictví.

Brněnský Ústřední hřbitov vznikl v roce 1883 podle projektu architekta Aloise Prastorfera a kromě obřadní síně od Bohuslava Fuchse a krematoria od Ernsta Wiesnera obsahuje celou řadu mimořádně hodnotných plastik a náhrobků. I proto musí soutěžící zvolit takovou podobu a formu zásahů do východní části areálu, která bude v souladu se stávajícími historickými budovami a jejich umístěním, s urbanistickou koncepcí hřbitova a s ní spojenými vegetačními úpravami.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT