Čtvrté narozeniny slaví v těchto dnech odběrové centrum Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Dárci krve mu k tomuto jubileu nadělili rekord v počtu provedených odběrů: do odběrového křesla začátkem listopadu usedl návštěvník s pořadovým číslem 9000. Jde o hranici, která se v předešlých letech zatím nepodařila překonat, sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí nemocnice Jiří Erlebach s tím, že pro dárce krve jsou tento týden nachystané dárky.

 

Dárcovská základna se stále rozšiřuje

 

„Naše dárcovská základna se vzhledem k relativně krátké době působení odběrového centra stále rozšiřuje, rozhodně to ale nebereme jako samozřejmost. Každému, kdo se za námi vrátí, nebo se odhodlá přijít poprvé, patří obrovské poděkování a náš upřímný vděk,“ uvedla primářka transfuzního oddělení Jarmila Celerová.

 

V nemocnici zůstává 95 procent krevních konzerv

 

Dárci krve pomáhají svým laskavým činem přímo pacientům Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. „Krevní konzervy vyrobené na našem oddělení zůstávají z 95 procent v areálu nemocnice a používají se při záchraně a léčbě zejména akutních pacientů,“ doplnila Celerová. Právě soběstačnost v hemoterapii byla pro svatoanenskou nemocnici jedním z hlavních cílů při zakládání odběrového centra na podzim roku 2019.

 

Dárci se mohou tento týden těšit na dárky

 

Jako malé poděkování za přízeň dárců odběrové centrum připravilo na tento týden, tedy od 20. do 24. listopadu, akci s názvem Přijď na čaj. Při ní si návštěvníci za odběr krve nebo krevní plazmy odnesou kromě dobrého pocitu také krabičku čaje od Sonnentoru. Objednávat se mohou přes elektronický formulář na adrese to.fnusa.cz nebo od 7 do 15 hodin telefonicky na čísle 543 182 190.