Svolavatelem akce je iniciativa Milion chvilek pro demokracii, která požaduje jmenování nezávislého ministra. Žádá také, aby nedocházelo ke změnám na vrchním a Nejvyšším státním zastupitelství až do doby, než se premiér Andrej Babiš (ANO) očistí před soudem v kauze Čapího hnízda.

Demonstranti za nezávislost české justice se v Praze znovu sejdou na Staroměstském náměstí, které před týdnem zaplnili zhruba ze tří čtvrtin. Podle odhadů organizátorů tehdy přišlo vyjádřit nesouhlas se jmenováním Benešové 15.000 lidí. V Brně se lidé sejdou na Dominikánském náměstí a v Ostravě na Masarykově náměstí. Na brněnské a ostravské demonstraci budou také obrazovky, které budou přenášet dění na akci v Praze.

Podporovatelé protestu tvrdí, že Benešová dva roky zpochybňuje Babišovo trestní stíhání. Její jmenování krátce po policejním návrhu na podání obžaloby v kauze Čapí hnízdo označují za možný "největší zásah do justiční moci od listopadu 1989". Benešová uvedla, že si tlaky nepřipouští a že s nimi u ní demonstranti nepochodí. Babiš zdůraznil, že justice ohrožena není, podle něj jsou to vymyšlené věci.