fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

Olympiáda pokračuje jak v Pchjongčchangu, tak na Brněnském výstavišti. Vrcholné sportovní výkony jsou vidět na obou místech

I ve čtvrtek nabídl Olympijský festival svá sportoviště i zázemí velké spoustě zájemců. Dopoledne bylo ve znamení škol.
image7

Foto:

redakce (NEP

Školní výpravy z Brna, ale také z blízkého i vzdálenějšího okolí, zaplnily areál v okolí pavilonu "Z" i  pavilon samotný. A dětičky si kromě řádění na sportovištích užívaly také sledování biatlonu, hokeje a dalšího sportovního dění na velkoplošné obrazovce. Pro ně byl určena také program na hlavním pódiu.

Ve čtvrtek jste mohli na Festivalu opět potkat řadu osobností sportu minulosti i současnosti – hokejová legenda Jiří Holík, fotbalový mág Petr Švancara, samozřejmě i tváře festivalu – Aleše Valentu či Šárku Kašpárkovou.

V patře pavilonu "Z" si zájemci na patnácti šachovnicích mohli zahrát "nekonečnou" simultánku proti současně dvacátému šachistovi světa, českému velmistru Davidu Navarovi. A využili to šachisté všech úrovnostních i věkových kategorií.

U kulečníku si svoji oblíbenou kratochvíli užíval i prezident HC Kometa Brno pan Egbert Zündorf, pak jej u stolu vystřídli dva mistři světa. Ovšem ne v kulečníku, ale v nohejbalu- Petr Bubniak a Radek Pelikán. Jejich exhibiční souboj vyzněl pro současného kapitána MNK Modřice Radka Pelikána. A oba nohejbalisté v soupeření pokračovali i na biatlonové střelnici. Po "ležkách" bylo skóre vyrovnané- oba sestřelili všech pět terčů ve shodném čase. A tak rozhodla "stojka". V té uspěl lépe Petr Bubniak, skolil tři  z pěti terčů, Radek Pelikán jen dva. A tak minisouboj těchto nohejbalových hvězd skončil remízou. Ovšem to nebylo podstatné- oba dva se na festivalu hlavně královsky bavili. A to si myslím je ten hlavní účel podobných akcí. Čili pokud jste ještě nestihli navštívit brněnský nebo Ostravský Olympijský festival, máte stále šanci až do 25.února. 

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT