Herce, režiséra, baviče a moderátora Ondřeje Sokola ze všeho nejvíc nebaví stereotyp. Proto tyto své role často a rád střídá. Už deset let se ale vrací do další z postav, která mu dřív vůbec blízká nebyla a je v ní čím dál tím lepší. Tou rolí je tanečník a ambasador festivalu Life!, který se v uplynulých dnech opět odehrál na brněnském výstavišti.

„Do tanečních jsem chodil, ale tam jsem měl úplně jiné zájmy než tanec. Taneční byla jedna z mála legálních možností, jak se dostat k děvčeti blíž než na deset centimetrů,“ prozradil zpravodajskému portálu BRŇAN oblíbený herec bezprostředně po skončení akce.

 „Dnes ale musím říct, že jsem dostal pochvalu a mám z toho radost, v tanci se rok od roku zlepšuji,“ doplnil ambasador. Letos totiž k jeho desetiletému výročí na Lifu s organizátory vymysleli Taneční rekord Ondřeje Sokola.

„Věřím proto, že na mé šedesáté narozeniny už nebudu mít v tanci v ČR konkurenci,“ dodal se smíchem moderátor, který v říjnu oslavil 51. narozeniny.

Letos se ovšem celá partička na pódiu opravdu vyřádila. Společně s hlavním pilotem Sokolem pobavili a roztančili dav kopilot Martin Kraus, navigátor Michal Holán, půvabné letušky Annie Camel a Eva Decastelo a přidali se sportovci z festivalu, jako třeba parkurista Jan Hanko nebo známý youtuber Fatty Pilow, který přijel tanec opět vtipně podpořit. Do kostýmu pilotů z klipu se oblékli i tanečníci – tatínci ze skupiny Magic Free Group.

Na začátku se moderátor celé show Ondřej Vodný zeptal Ondřeje Sokola, jak se mu pilotovala výsadkářská Andula a ten mu slušně odpověděl: „No přiznám se, že dvanáctileté studium v Top Gunu v USA mi v tomto případ bylo úplně k hov.. ničemu!“

A hned poté se na pódiu rozhořela nefalšovaná rvačka, za kterou by se nemusela stydět ani Helena Růžičková s Milunou z filmové série Slunce, seno… „Jak jsi vůbec mohl projít pilotním výcvikem?“ otázal se totiž hlavní pilot Sokol kopilota Krause! „Já žádným výcvikem neprošel,“ opáčil Kraus. „Jen jsem se potřeboval dostat do Brna!“ „Cože?“ zděsil se Sokol. A pak už se prali.

Pořadem provázel moderátor Evropy 2 Ondřej Vodný a samozřejmě v programu stejně jako v klipu nemohly chybět další vtípky o Brnu.

„Ahoj, v Brně jsem nikdy nebyl, sem nevěděl, že je to město,“ hlásil navigátor, jinak herec a dabér Michal Holán. „Tak od tý doby, co se pražskej navigátor ocitl v Brně, tak už je,“ pohotově reagoval moderátor Vodný.

A jak dopadl Taneční rekord Ondřeje Sokola? Ten letošní rozvlnil boky 546 účastníků, tančili mladí, starší, známí i neznámí, všichni společně v jedné skvělé atmosféře. No prostě tanec jako Brno!