Festival architektury a urbanismu Open House Brno 2024 je velký tahák. Svědčí o tom více než 3500 prohlídek některé ze 48 lokací s limitovaným počtem návštěv, které si už lidé stihli zarezervovat během několika minut. Organizátoři ale zájemce uklidňují, že dalších 74 míst si lze prohlédnout bez rezervace. Některé z lokací jsou navíc ve sdíleném režimu, kdy je místo přístupné volně a rezervace byly nutné jen na komentované prohlídky, informoval v tiskové zprávě mluvčí festivalu Václav Vozník.

Volné kapacity jsou k mání na webu

Informace o časech prohlídek všech lokací jsou podle něj na stránce Otevřené budovy | Openhouse Brno. Některé z kapacit jsou navíc stále volné a lidé je najdou na on-line rezervačním portálu GoOut: Open House Brno – Nejbližší akce a vstupenky 2024.

Novinkou je například Rohrerova vila

„Každoročně se snažíme maximální počet budov zpřístupnit bez nutnosti rezervace, což se nám letos povedlo u tří pětin zapojených lokací, ne všude je to ale technicky možné. Jsem ráda, že se nám letos povedlo zpřístupnit zase o několik lokací více. V programu máme jak novinky, jako je třeba bezbariérově uzpůsobená Rohrerova vila, kde sídlí Základní a mateřská škola logopedická, nebo Sokolovny v Husovicích či Brno I, ale i stálice jako DADA Distrikt nebo budovy DOMEQ Apartments partnera festivalu CTP,“ uvedla kreativní ředitelka Open House Brno Lucie Pešl Šilerová ze Spolku Kultura & Management.

Připravili bohatý doprovodný program

Organizátoři festivalu připravili doprovodný program plný přednášek, workshopů a výstav, při kterých mohou načerpat informace o využití rostlin v interiérech, o historii brněnského výstaviště nebo exhibici skateboardingu. Seznam zájemci najdou na stránce Doprovodný program | Openhouse Brno.

Festival myslí i na rodiny s dětmi

Kdo zavítá na festival s dětmi, může nahlédnout do kompletního seznamu aktivit a lokací, které jsou pro rodiny vhodné. Patří k nim například workshopy Město: Síť domů nebo Vesna jako bod v centru města, konkrétní prohlídkové lokace nebo volně přístupná místa s kreativními materiály pro děti a mládež. Jejich seznam je shrnutý na Pro rodiny s dětmi | Openhouse Brno.

Vyhlásili soutěž Visual Stories

I letos Open House Europe, sdružení evropských měst pořádajících festival, vyhlašuje soutěž Visual Stories. Jejím cílem je podpořit zážitek z festivalu, návštěv lokací a doplňkových aktivit. V loňském roce jsme se zaměřili na udržitelnost ve všech jejích aspektech. Letošním tématem je inkluze a přístupnost. Podrobné podmínky pro přihlášení najdou zájemci na Visual Stories | Openhouse Brno Kompletní informace o festivalu najdou zájemci na webu www.openhousebrno.cz.

Program odhalují i na sociálních sítích

Letošní program i zapojené lokace organizátoři postupně odhalují i na sociálních sítích instagram.com/openhousebrno a fb.com/openhousebrno. Festival spadá i pod Open House Worldwide, což je síť více než padesáti metropolí celého světa, pořádajících festivaly architektury pro veřejnost. Pořádané akce každoročně oslovují více než dva miliony lidí po celém světě. Brno je součástí této sítě od roku 2018.