Opilec křižoval Pisáreckým tunelem v protisměru, k bouračce naštěstí nedošlo

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Letní dny, grilování a k tomu několik piv a panáků. Tak nejspíše vypadal jeden červnový večer muže ve středním věku z Brna. Jenomže jeho cesta domů zamotala hlavu několika řidičům a jen zázrakem se nikomu nic nestalo. Rozhodl se totiž zkrátit si trasu a vydal se na koloběžce v protisměru Pisáreckým tunelem.

„Kamery zaznamenaly, jak mezi oběma pruhy nepředvídatelně kličkoval. Řidiči několika vozidel museli kvůli němu na poslední chvíli brzdit a jen velkým štěstím nedošlo ke střetu. Jeho nebezpečného počínání si všimla hlídka městské policie, která právě tuto lokalitu kontrolovala,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Strážníci proto jednatřicetiletého muže ihned zastavili a vyzvali k předložení dokladů. Jeho kymácivé pohyby už od první chvíle naznačovaly, že může být pod vlivem alkoholu. Před hlídkou to ani nepopíral a po chvíli přiznal, že před jízdou hodně pil. Zároveň připustil, že danou situaci nezvládl a tvrdil, že do protisměru prý vjel omylem. „Provedená dechová zkouška přinesla výsledek přes dvě promile. Strážníci ho tedy pobídli, aby koloběžku odstavil. Muž se stal podezřelým ze dvou dopravních přestupků, po konzultaci s republikovými policisty se případem bude zabývat správní orgán,“ uzavřela Skřivánková.