Opilý muž si prý svlékl tričko a zbil skupinku sedící na zastávce, strážníci ho spoutali

  • Foto

    Městská policie Brno

V sobotu nad ránem se do Nádražní ulice vydaly hned tři hlídky městské policie. Na linku 156 totiž zavolal kolemjdoucí a pracovníkům operačního střediska popsal potyčku mezi neznámým mužem a skupinkou sedící v přístřešku na jednom z nástupišť.

„Strážníci zastihli na nástupním ostrůvku čtyřicetiletého do pasu svlečeného muže odpovídajícího popisu a také dva muže ve věku 48 a 59 let a šedesátiletou ženu, kteří uvedli, že je polonahý muž údajně napadl. Devětapadesátiletý muž ležel na zemi a krvácel z tržné rány v obličeji, jeho o rok starší známá hlídce ukázala bolestivá místa na hlavě,“ uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

Zatímco jedna z hlídek uklidňovala údajného rozčíleného agresora, další vyslechla několik svědků. Všichni shodně uvedli, že si prý čtyřicetiletý muž vyhlédl na nástupišti dva mladíky a pokusil se vyvolat konflikt. Když ale utekli, svůj hněv prý přesměroval na skupinku sedící na zastávce. „Svědci popsali, že si sundal tričko, přišel k sedícím mužům a ženě, a začal je bít pěstmi. Přivolaní státní policisté vyloučili spáchání trestného činu a městští policisté proto případ postoupili do správního řízení. Zdravotníci převezli zraněné do nemocnice a na vyšetření zamířil také čtyřicetiletý muž. Toho ale sanitka odvezla na záchytnou stanici v doprovodu strážníků a kvůli vzrůstající agresivitě navíc v poutech. Nadýchal 2,13 promile,“ uzavřela Kadrnožková.