Park má za sebou drtivou část rekonstrukce povrchu. Kompletní bude ve chvíli, kdy tam vyroste technický trávník. Lidé by po něm mohli chodit v květnu, do té doby zůstane park u tramvajové smyčky zatím oplocený. „Technický trávník se musí dobře uchytit a pořádně vyrůst, aby dlouho a dobře sloužil,“ upřesnila mluvčí radnice Brno-střed Kateřina Dobešová. 

Tráva navíc dokáže velmi dobře hospodařit se srážkovou vodou na rozdíl od původního mlatového povrchu. Za architektonickým návrhem rekonstrukce, která přišla na dva miliony korun, stojí respektovaná krajinářská architektka Lucie Radilová, která spolupracovala s brněnským krajinářským architektem Zdeňkem Sendlerem. Zahradníci už v parku vysadili dalších šest platanů do středu plochy, aby tam v letním parnu poskytovaly víc stínu. „Velmi citlivě přistupujeme i ke kořenovým systémům stávajících vzrostlých platanů, z nichž u jednoho, vystupujícího nad povrch budeme řešit speciální úpravu jeho okolí tak, aby byl samozřejmě zachován a nedošlo k jeho poškození,“ sdělil místostarosta Martin Landa.

Součástí parku jsou nové otočné lavičky, které potřebují rozestup. V další části parku stojí pevné lavičky ve skupinkách i samostatně. Jednomístné lavičky tam umístila radnice schválně, aby nový park už nesloužil jako obydlí a ložnice bezdomovců jako dřív. „Doplňková růžová barva u laviček zapadá do budoucí podoby technického trávníku, ve kterém budou vykvétat různé byliny. Má být kontrastem k šedivým zpevněným dopravním plochám v okolí i blízké technické infrastruktuře. Růžové lavičky najdete v mnoha zahraničních městech, například ve Vídni, Londýně či Torontu,“ vysvětlila Dobešová.

Radnice také řeší s Technickými sítěmi výměnu stávajícího osvětlení za šetrnější LED svítidla a zvažuje i nové opláštění kolektoru, aby do parčíku lépe zapadal.