Organizátoři Brněnských Vánoc už teď začátkem června odstartovali výběr prodejců pro další ročník vánočních trhů. Výběr se odehrává přes systém elektronické aukce. Lhůta pro podání nabídek končí 15. června v 10 hodin.  Tento systém budeme kombinovat se standardním výběrovým řízením, které následně zahájíme 12. června s lhůtou pro podání nabídek do 10. července, upřesnila zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí TIC Brno Hana Bánovská.

Chtějí mít kvalitní a pestrý sortiment

Podle ní je právě kvalitní, pestrý a lokální sortiment na stáncích jedním z klíčových atributů Brněnských Vánoc. Právě díky rozmanitosti a vysoké jakosti se vánoční trhy v moravské metropoli stávají čím dál populárnější jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Brněnský TIC proto každý rok dbá na výběr těch nejlepších prodejců a provozovatelů a současně neustále hledá nové neotřelé koncepty. „Elektronická dražba se bude týkat vybraných stánků na náměstí Svobody i Dominikánském náměstí, konkrétně těch gastronomických včetně barů a Zimního baru,“ upřesnila ředitelka organizace Jana Janulíková.

Elektronická aukce je průhledná a rychlá

Výhody elektronické aukce jsou podle ředitelky jasné. Zaručuje totiž absolutní průhlednost a také celé výběrové řízení významně zrychluje. „Jedná se o otevřené prostředí, které využíváme již od roku 2020, kde zájemci mohou sledovat vývoj cen a své nabídky korigovat tak, aby o vysněný stánek nepřišli kvůli doslova pár korunám. Současně budou hned po skončení dražby známy výsledky a odpadne zdlouhavé otvírání obálek a hodnocení nabídek,“ doplnila Janulíková.

Na náměstí Svobody bude přes šedesát stánků

Na náměstí Svobody bude letos celkem 61 stánků. „Do systému elektronické aukce jich přitom spadá 27, tedy o čtyři víc než loni. Konkrétně se jedná o malé a velké gastro, bistra, bary a speciální bary. Samostatně se bude dražit i Zimní bar. Na Dominikánském náměstí se elektronická aukce týká 4 stánků se sortimentem: bar, bar – kavárna/cukrárna a bar – vinárna,“ uvedla Hana Bánovská. Veškeré informace k aukci najdou zájemci na webu www.ticbrno.cz v sekci Výběrová řízení od pátku 2. června a lhůta pro podání nabídek končí 15. června v 10 hodin. Samotná aukce pak proběhne 22. června ve 13 hodin.

Výběrové řízení odstartuje 12. června

„Navazující standardní výběrové řízení pak odstartuje 12. června. Zájemci mohou posílat své nabídky pro 34 stánků na náměstí Svobody, z toho 25 s dárkovým sortimentem a 9 s prodejem potravin. Na Dominikánské náměstí se budou vybírat 4 gastronomické stánky. Veškeré informace budou opět na stránkách TIC Brno a zájemci se mohou hlásit do 10. července,“ sdělila mluvčí.

Chystají nový koncept nádvoří Staré radnice

„Kombinace elektronické aukce a standardní metody se nám v minulých ročnících osvědčila a věřím, že povede k všestranné spokojenosti i nyní. V letošním roce chystáme řadu novinek a překvapení, například zbrusu nový koncept nádvoří Staré radnice. Máme se všichni na co těšit,“ dodala Janulíková.