Osadní nohejbalový turnaj u Stříbského mlýna v Ivančicích slaví letos čtyřicátiny

Jubilejní 40.ročník nohejbalového turnaje trojic se uskuteční tuto sobotu, 11.července v areálu chatařské osady Louka na Stříbském Mlýně u Ivančic. 

  • Foto

    archiv, Nohejbal Modřice

Z ryze amatérské osadní akce, kterou založila parta chatařů, se během doby stal jeden z nejkvalitněji obsazených a nejprestižnějších nohejbalových turnajů. Každoročně se zde schází kromě ryzích nohejbalových nadšenců také absolutní nohejbalová špička. Na hřišti při hře tak mají jedinečnou příležitost ryzí amatéři zahrát si proti, nebo díky systému turnaje také s nejlepšími nohejbalisty. Pravidelnou účast neporuší ani letos mistři světa - Jakub Pospíšil, Pavel Kop či Lukáš Rosenberk. Můžet zde vidět Jakuba Mrákavu, reprezentačního trenéra Petra Guldu nebo dokonce prezidenta Mezinárodní nohejbalové federace Kamila Kleníka. Jednodenní turnaj je pro většinu účastníků příležitostí k setkání s kamarády a je také brán jako společenská událost. Proto se zde řada účastníků tradičně schází již v pátek a domů pak odjíždí v pozdním nedělním odpoledni.

Pokud tedy chcete zažít atmosféru turnaje na Stříbském mlýně u Ivančic i vy, přijďte o tomto víkendu do osady Louka. Po tři dny vás zde bude čekat na 40.ročníku turnaje trojic a na 31.ročníku memoriálu Standy Štěpánka bohaté občerstvení, vynikající sport a skvělá zábava.

Fotogalerie: