Další parádní letní výkon si připsal na konto známý maxijedlík Jarda Němec. Osm poctivých belešů s domácí meruňkovou marmeládou dokázal spořádat za necelé tři minuty. Na již osmém Velkopavlovickém meruňkobraní v areálu Ekocentra Trkmanka mu při pojídání pochoutky fandily stovky návštěvníků.

Výborná pochoutka se prý hůře polykala

Beleše jsou lehce rozpláclé koblihy, potřené meruňkovou marmeládou. „Měli je dobře usmažené, jen mi přišly trochu suché, takže se hůř polykaly. I kvůli tomu je to náročné jíst na rychlost, takže z toho mám doteď trochu odřené hrdlo. Jinak ale byly výborné,“ svěřil se zpravodajskému portálu BRŇAN Jaroslav Němec.

Vyhrál za 2 minuty a 42 vteřin

Ten si proto občas kousek velkého beleše před snědením namočil do vody, kterou měli soutěžící na stole na zapíjení. Časomíra měřící výkony jedlíků se nakonec u rodáka z Bystré u Poličky zastavila na čase 2 minuty a 42 vteřin. Tento výkon stačil Jardovi k vítězství. „Bylo mi pak sice trochu těžko, protože to bylo fakt hutné jídlo, ale pochutnal jsem si,“ uvedl Němec. V minulosti se prý ve Velkých Pavlovicích jedly na čas meruňkové knedlíky, ale letos udělali pořadatelé změnu.

Dal si i meruňkový guláš

Normálnímu strávníkovi by osm belešů s marmeládou na zbytek dne stačil, ale Jarda si ještě dopřál meruňkový guláš a pro zábavu diváků ještě spolykal čtyři meruňkové knedlíky. „A vynikající byly i meruňkové klobásy,“ dodal maxijedlík. Návštěvníci Velkopavlovického meruňkobraní mohli okoštovat i meruňkové víno, poslechnout si cimbálovku Lašár nebo si koupit řemeslné výrobky na tradičním jarmarku.